SİYASET
Giriş Tarihi : 04-10-2020 19:31   Güncelleme : 04-10-2020 19:31

Fatih Erbakan: Gelir ve servetin adil şekilde paylaşıldığı bir Türkiye hedefimiz var

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Kars Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Yeniden Refah Partisi Kars 1. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin farklı illerinde kongre yaptıklarını ve güçlü bir şekilde seçimlere katılacaklarını anlattı.

Fatih Erbakan: Gelir ve servetin adil şekilde paylaşıldığı bir Türkiye hedefimiz var

'Yeniden Refah Partimize söyleyebilecekleri söz yok'

Kısa sürede 81 ilde 805 ilçede teşkilatlandıklarını, 64 ilde kongre yaptıkları halde daha kurulmamış partiler kadar basında kendilerine yer verilmediğini ifade eden Erbakan, "Neden? Çünkü Yeniden Refah Partisi'ne 'FETÖ ile terör ile iş birliği yapıyor' demeleri imkansız. Yeniden Refah Partisi'ne 'CHP'nin arkasına takıldı ve geçmişi karanlık', ne olduğu belli değil diyemezler. 'Ajandası gizli ne yapacağı belli değil, söyledikleri boş, konuştuklarının içi boş' diyemezler. 'Yeniden Refah Partisi'nin dış güçlerle bağlantısı var' diyemezler. Yani Yeniden Refah Partisi'ne takacakları bir kulp yok."

İşçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam sözü

Türkiye siyaset tarihinin en büyük kongresini 40 bin kişinin katılımıyla yaparak seçime girme hakkını kazandıklarını anlatan Erbakan, şunları kaydetti: "İktidara geldiğimizde işçi, memur ve emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız. İnşallah gelir gelmez emeklinin, işçinin, memurun maaşları üzerinden alınan bütün vergileri kaldıracağız. Elektrik, su, doğal gaz gibi temel insani ihtiyaçları belli bir asgari seviyeye kadar 83 milyona ücretsiz olarak vereceğiz. Tüm emeklilik ve sağlık sigortalarının kapsamı genişletilecek ve aynı zamanda miktarı artırılacak. 54. Hükümetin Milli Görüş ruhuyla bunu nasıl gerçekleştirdiysek Yeniden Refah iktidarında da gerçekleştireceğiz. Yaptık yine yaparız."

Gelir ve servetin adil bir şekilde dağıtıldığı Türkiye hedefimiz var

Paylaşımda adalet ilkesinin tesis edildiği bir Türkiye hedeflediklerini aktaran Erbakan, "Bir Amerikan şirketine ve onunla birlikte 60 tane imtiyazlı şirkete özel düzenleme ile vergi muafiyeti getiriyorsun, çiftçinin, köylünün kooperatife olan borcunun faizlerini sil dendiğinde, hayır, maalesef buna imkânım yok diyorsun.

İşçiye, köylüye, memura, çiftçiye, Karslıya, Ardahanlıya imkân yok, ama İstanbul’da müteahhitleri işadamlarını iflastan kurtarmaya imkânın var. Gelirimizi, servetimizi, Cenâb-ı Allah’ın verdiği nimetleri 83 milyon arasında adil bir şekilde bölüştürmeden istediğimiz kadar Umreye gidelim, istediğimiz kadar tecvitle – kıraatle Kur’an-ı Kerîm okuyalım, istediğimiz kadar İmam Hatipli olalım, istediğimiz kadar 5 vakit namaz kılalım;

Allah'ın bize ‘Önce insanlar arasında adaletle hükmedeceksin.’ ‘Paylaşımda ve yönetimde adaleti tesis edeceksin.’ diye emrediyor. İnşallah biz bu anlattığımız gibi bir Türkiye yerine paylaşımda adaletin tesis edildiği, gelir ve servetlerin adil bir şekilde paylaşıldığı 83 milyonun istisnasız refah seviyesinin alım gücünün arttırıldığı

"Yeniden Büyük Türkiye’yi kurmayı hedefliyoruz." 

Diplomalı işsizler ordusu giderek artıyor.Türkiye'de işsizlik sorunun giderek arttığını hatırlatan Erbakan, "Ülkemizde genç işsizler ordusu katlanarak artıyor. Üniversiteli diplomalı işsizler ordusu, Türk Silahları Ordusunun sayısını üçe katlar hale gelmiş. Türkiye’de 1,3 milyon üniversiteli diplomalı işsiz var." şeklinde konuştu.