GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2020 15:55   Güncelleme : 10-09-2020 15:55

Kitap ortaya çıkardı: Trump'tan flaş Erdoğan yorumu 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sık sık öven ve ikili ilişkiden dolayı memnuniyetini dile getiren ABD Başkanı Trump'ın yeni açıklamaları ortaya çıktı...

Kitap ortaya çıkardı: Trump'tan flaş Erdoğan yorumu 

 

ABD’li gazeteci-yazar Bob Woodward’un 2018 yılında piyasaya çıkan ve Trump hakkındaki kitabı Fear’ın ardından devam niteliğindeki yeni kitabı Rage piyasaya çıktı.

Kariyerinde Pulitzer ödülü de bulunan Woodward’un yeni kitabında Trump’la yaptığı söyleşiden de bölümler var. 1970’lerde Watergate skandalını ortaya çıkaran Woodward’a konuşmayı tercih eden Trump’ın bu kararını vermesinde en büyük etkenin ünlü gazetecinin Fear’daki tarafsız duruşu olduğu kaydedildi.

ERDOĞAN HAKKINDA DA KONUŞTU

Woodward, ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un başta olmak üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında da konuştu.

Trump’ın Kim Jong-un’u çok övdüğünü ve Kuzey Kore liderinin çok etkileyici bir mektup gönderdiğini yazan Woodward, “Kim mektubunda ikisi arasındaki derin ve özel dostluğun büyü gücü gibi çalışacağını vurguluyordu” ifadesini kullandı.

Trump’ın Kim Jong-un hakkında, “Çok zeki” yorumunu yaptığı röportajda Erdoğan ve Putin gibi isimlerle yakınlığı ile ilgili de, “Çok komik değil mi? Yabancı liderlerle ilişkim ne kadar sert ve acımasız olursa onlarla o kadar iyi anlaşıyorum. Anladın mı? Bunu bana bir gün anlatırsın, tamam mı?” yorumunu yaptığı belirtildi.

ESKİ BAŞKANLARI TOPA TUTTU

Trump aynı röportajda kendisinden önce gelen ABD başkanlarını da topa tuttu… Woodward’ın kitabında Trump, George W. Bush hakkında, “Salak bir moron” derken ve Barack Obama hakkında da “Aşırı abartılan, zeki olmayan ve konuşmayı beceremeyen biri” yorumunu yapıyor.