SİYASET
Giriş Tarihi : 30-08-2020 11:36   Güncelleme : 30-08-2020 11:36

Dumlupınar’daki ışık yolumuzu aydınlatıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos mesajında, “Dumlupınar’da yakılan ışık, hâlâ yolumuzu, geleceğimizi aydınlatmaktadır. Ve bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlıyız. Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan güzel cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak ‘millet egemenliği’ düşünü eksiksiz şekilde hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Dumlupınar’daki ışık yolumuzu aydınlatıyor

 

Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, şunları dile getirdi: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, bundan tam 98 yıl önce, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da, eşsiz bir zaferle taçlandırıldı.

Kudretli Başkomutan’ın ‘Ya istiklal ya ölüm’ emri, milletimizin genlerinde bulunan özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile bütünleşerek, esaret zincirlerini söküp attı. 30 Ağustos’u yalnız ‘askeri bir zafer’ olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlik yıllarından itibaren kurduğu ‘milletin egemenliği’ düşü için atılmış en önemli adımlardan biridir.

Hiç kimse aradan geçen 98 yıla aldanmasın, Dumlupınar’da yakılan ışık, hâlâ yolumuzu, geleceğimizi aydınlatmaktadır. Ve bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlıyız.

Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan güzel cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak ‘millet egemenliği’ düşünü eksiksiz şekilde hayata geçireceğiz. Tek adam rejiminin yerini, milletimizin hak ettiği şekilde demokratik, laik, sosyal hukuk devleti alacak.


 
Unutulmasın ki o gün geldiğinde, yalnız ülkemiz değil, içinde bulunduğumuz coğrafya da ‘barışın güneşi’ ile aydınlanacak.”