GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2020 23:20   Güncelleme : 26-08-2020 23:20

Selim Derneği’nden Şaphane Belediyesine Ziyaret

Kars İli Selim İlçesi ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Burhanettin Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Şaphane ilçe Belediye Başkanı Rasim Daşhan’ı ziyaret ederek çeşitli görüşmeler yaptı.

Selim Derneği’nden Şaphane Belediyesine Ziyaret

 

Kars İli Selim İlçesi ve Köyleri Dayanışma Derneği Başkanı Burhanettin Yılmaz ile yönetim kurulu üyeleri Hamit Yazıcı, Osman Nuri Aslan, Ferhat Duman ve Önder Eken Şaphane Belediye Başkanı Rasim Daşhan’ı ziyaret ederek misafir oldular.
Başkan Rasim Daşhan, misafirlerine öncelikle Şaphaneye özgü kekik çayı ikram ederek, “İlçemize hoş geldiniz, burada ziyaret ederek bizi onurlandırdınız. Burada sizin bir kardeşinizi var. İlçemizde imalat yapacak, ürünlerin dünya pazarlayacak, yaşlılara hizmet edecek insanlara ihtiyacımız var. Yaşlılar ilçemizin süsüdür, bereketidir, onurudur. Bu insanları ilçemizde ağırlamak ve doğanın nimetlerinden faydalanmalarını istiyorum. Buraya yerleşen bir insan havanın ve doğanın güzelliklerinden faydalanarak 25 yıl gençleşeceklerdir. Suyumuza, havamıza doğallığımıza ve sevgimize inanıyorum” dedi. Dernek heyetini buraya davet eden Gazeteci Ayson Karahan’a arkadaşlara ilgili yerleri göstermesini söyledi.
Gazeteci Karahan eşliğinde bakımevi olacak binaya giderek, çeşitli incelemelerde bulunduk. Karahan, burada yapılması gereken yatırımlar ve hizmetlerle ilgili bizleri bilgilendirdi. Heyet olarak incelemeler sonrası tekrar Başkan Rasim Daşhan ile Belediye kafeteryasında bulunarak çay kahve içtik. Çeşitli konularda görüş alış-verişi yaptıktan sonra Başkan Daşhan, dernek heyetini yemeye aldı. Yemekte Şaphane ilçesine özgü tandırda oğlak eti ve çeşitli yiyecek ve içeceklerle misafir perverliğini gösterdi. 
Yemek sonrası bizleri makam odasına aldı. Çaylar, kahveler içilerek dernek yöneticileri geliş amaçlarını başkana anlattı. Başkan Daşhan memnuniyetini belirterek, tüm yöneticilere birer fahri hemşeri belgesi imzalayarak taktim etti.  Ayrılırken de yine herkese Şaphaneye özgü hediyelerin olduğu birer paket hediye ederek bizleri uğurladı. Dernek yöneticiler Başkan Rasim Daşhan ve Gazeteci Ayson Karabağ a teşekkür ederek ayrıldılar.
Kaynak: Bakırköy Haber