EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-08-2020 09:51   Güncelleme : 06-08-2020 09:51

Nerede Adalet: Tüm kadrolar AKP'ye tahsis edildi

Amasya Özel İdaresinin geçen ay yaptığı 17 kişinin işe alınacağı  duyurusuna tam 5 bin işsiz vatandaş başvurdu.  Fakat işe alınan kadroların tamamı AKP'li yöneticilerin atandığı ortaya çıktı.

Nerede Adalet: Tüm kadrolar AKP'ye tahsis edildi

 

 

Yurt genelinde ekonomik dengenin bozulduğu, açlık ve sefaletin arttığı, işsizliğin her geçen gün artarak kangren olduğu bir ortamda insanlar iş için birbiriyle boğuşurken, bir iş ilanından daha AKP'li isimlerin  işe yerleştirilmesine tepkiler artarak yükselmeye başladı.  Oda TV'nin bildirdiği habere göre, Amasya Özel İdaresi tarafından geçen ay kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere en az ilkokul mezunu olması şartı ile çok sayıda işçi alımı yapılacağını duyurmuştu.

Çalışma bakanlığı sitesi sitesi üzerinden yapılan duyuruda  kendi bünyesinde çeşitli görevlerde çalıştırılacak 17 kişi işe alınacağını bildirmişti. Bu iş ilanına 5 bin kişinin üzerinde bir müracaatın yapıldığı, bayramdan bir gün önce arife günü 30 Temmuz 2020 tarihinde kazananların listesi Amasya Özel idaresi web sitesinden duyuruldu. 

AKP'Lİ OLMAK İŞE ALIMDA AYRICALIK OLDU!

AKP Amasya il gençlik kolları başkan yardımcısı,  Sosyal politikalar başkanı ve Gümüşhacıköy ilçe koordinatörü İbrahim Ethem Güdek, beden işçisi olarak listede kazanırken, yine AKP den Gündoğan Karaca 5 bin kişi arasından şoför kadrosuna alındı. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre alınan işçilerin tamamı AKP üyesi olduğu ve çeşitli görevlerde çalıştığı saptandı.