DÜNYA
Giriş Tarihi : 24-06-2020 12:50   Güncelleme : 24-06-2020 13:06

Dünyanın en zengin 10 kişisi arasına giren ilk Asyalı, Mukesh Ambani kim?

Hint milyarder Mukesh Ambani, corona virüsü salgınına rağmen yıl başından bu yana servetini 5 milyar dolar artırdı ve dünyanın en zengin 10 kişisi arasına giren ilk Asyalı oldu. Ambani, 1 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en pahalı evi olan 27 katlı Antilla'da yaşıyor. Ambani'nin kızının düğünü, 100 milyon dolarlık maliyetiyle gündeme gelmişti. Düğünde şarkıcı Beyonce sahne almıştı. Ambani eşine hediye ettiği 60 milyon dolarlık özel uçakla da dünya medyasında epeyce konuşulmuştu.

Dünyanın en zengin 10 kişisi arasına giren ilk Asyalı, Mukesh Ambani kim?

 

İlk kez bir Asyalı, dünyanın en zengin ilk 10 kişisi arasına girdi. Bloomberg milyarderler endeksine göre, Hint milyarder Mukesh Ambani, corona virüsü salgınına rağmen yıl başından bu yana servetini 5 milyar dolar artırarak 63,6 milyar dolara yükseltti ve listede 9. sıraya yerleşti.

Hindistan’da enerji, petrokimya, telekomünikasyon, tekstil, maden ve perakende sektörlerinde faaliyet gösteren dev bir holding olan Reliance Industries’in sahibi ve CEO’su olan Ambani, ünlü yazılım firması Oracle’ın sahibi ABD’li Larry Ellison ile L’Oreal’in patronu Fransız Francoise Bettencourt Meyers’i geride bıraktı.

Ambani, Reliance Industries şirketini bir enerji şirketinden devasa bir holdinge dönüştürmüştü.