YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2020 18:30   Güncelleme : 11-06-2020 18:30

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş duyurdu: Yeniden başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşımalarından ücretsiz yararlanma uygulanmasının yeniden başlatıldığını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş duyurdu: Yeniden başladı

 


Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yavaş, şunları söyledi:

 Kıymetli hemşehrilerim; Salgın nedeniyle geçici olarak askıya aldığımız 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulaması yeniden başlamıştır.

 Yeni normalleşme sürecinde 10.00-20.00 saatlerinde serbest kartlarınızı kullanabilirsiniz

MANSUR YAVAŞ’TAN SÜRÜCÜLERE ÜCRETSİZ ÇEKİCİ HİZMETİ MÜJDESİ
 Yavaş, Başkent trafiğini rahatlatacak önemli bir hizmeti daha hayata geçiriyor. 12 Haziran Cuma gününden itibaren Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu üzerinde bulunacak Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ait 4 ayrı kurtarma aracı, olası kaza ve araç arızalarında sürücülere ücretsiz çekici ve yol yardım hizmeti verecek.  

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de sürücüleri sevindirecek bir hizmet için düğmeye bastı.

Ankara’da pandemi sonrası artan araç trafiği ve kazalar nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçmek için vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alan Başkan Yavaş, 4 ana bulvar üzerinde 12 Haziran Cuma gününden itibaren ücretsiz çekici hizmeti verilmesi yönünde talimat verdi.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ SÜRÜCÜLERE DESTEK OLACAK
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, hafta içi her gün 07.00-09.30 saatleri arasında Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu üzerinde ekiplerle birlikte çekici bulunduracak.

Kaza ve araç arızalarında trafik sıkışıklığının yaşanmaması ve uzun süreli beklemelerin önüne geçilmesi için ekipler sürücülere anında müdahale ederek yardımcı olacak. 4 ana bulvar üzerinde hazır bulunacak kurtarma araçları ve ekipler, ücretsiz çekici hizmetinin dışında sürücülerin tutanak tutmasından trafik polisi aramalarına kadar her türlü yol yardım desteği de sağlayacak.


 
Ankara Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz çekici hizmeti, sürücüleri ekonomik yönden de rahatlatacak.