GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2020 18:47   Güncelleme : 30-05-2020 18:47

CHP yönetimi Muharrem İnce’ye neden destek vermedi?

  Haber Global kanalındaki canlı yayında konuşmasının kesilerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın farklı yerlerdeki konuşmalarının gösterilmesine sinirlenen CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "35 televizyonda Erdoğan konuşuyor. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak" diyerek stüdyoyu terk etmesi bomba etkisi yarattı. 

CHP yönetimi Muharrem İnce’ye neden destek vermedi?

İnce’nin bu tepkisine CHP üyeleri ve halk olumlu yaklaşarak destek verirken, CHP Genel Merkezi’nden tek bir kişinin bile tweet atmaması, İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olduğu ilk haftalarda, mitinglerine hiçbir milletvekilinin katılmamasını ve toplumdan tepki alan Genel Merkez’in panikle mitinglere akın ettiği günleri anımsattı.
İstanbul u İstanbul yapan Konstantinopolis ve Ekümeniklik hayallerini silen ve İstanbul’u Türk şehri yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 

CHP Konstantinopolis’in fethini değil, adının Uluslararası İstanbul adının tüm dünyaya CHP’nin kurucu ve ilelebet başkanı Atatürk’ün zorla kabul ettirdiğimiz 28 Mart 1930 tarihini kutlamalıdır. 
Ekümeniklik ve Konstantinopolis zırvalıkları Teyyoya halifelik yolunun açılması ve Lozan antlaşmasının lağvedilmesi anlamına gelir. Muharrem İnce’ye sahip çıkmayıp İstanbul fethi kutlamak, tedavülden kalkmış feodalitenin İmparatorluk hayali kuran Osmanlı sapıklarının kıçına takılmak demektir.
Twitter’de CHP’li yöneticilerin İstanbul’un fethi kutlama tweetlerinin altına vatandaşlar, ‘İnce’ye destek verin, bırakın boş işleri’ benzeri birçok tepki yorumu yazdılar…