GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2020 11:39   Güncelleme : 16-05-2020 11:39

Ekrem İmamoğlu kimin çocuklarını işe aldı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, işe alınan 293 yeni personelle İBB Meclisi'nde salonunda buluştu. İşe alınma konusunda ilk akla gelen acaba kimin çocukları işe alındı?

 Ekrem İmamoğlu kimin çocuklarını işe aldı?

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 22 bin 725 kişinin başvurup, uygun şartları taşıyan bin 298 kişinin mülakata çağrıldığı ve kamera kaydı yapılan görüşmeler sonucu işe alınan 293 yeni personelle Meclis salonunda buluştu.
“Adaletin olmadığı bir yerde, diğer hiçbir şeyi konuşmanın anlamı yok” diyen İmamoğlu, “Kamuya ait bir birimde, kamunun değerlerini yöneteceksiniz. Dolayısıyla, dürüst, adil ve şeffaf olmalısınız. Bu etik değerlerden asla taviz vermeden, her anında halka hesap verdiğinizi, vermek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu İBB'de işe alınan 293 personelle buluştu


“KİMİN ÇOCUKLARI İŞE ALINDI”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı uzun konuşmasında özet olarak adaletli davranmaktan, şeffaflıktan, değişimin öneminden bahsederek işe alınanları motive eden konuşma yaparken akla acaba işe alımlarda adaletli davranıldı mı? 
İşe kimin çocukları alındı? 
İşte burası muamma… Parti içinde işe alımlarla ilgili konuşmalarda, çeşitli belediyelerde çalışan nüfuzlu ailelerin çocukları amir konumuna getirilirken işe alınanların da genel olarak milletvekili akrabaları, bacanaklarının çocukları, geçmiş dönemde belediye meclis üyeliği görevinde bulunanların, partide ilçe başkanı yapanların çocukları oldukları görülüyor. 


“PARTİYE EMEK VERENLERİN ÇOCUKLARI İSYANDA”
CHP Örgüt emekçileri işe alımlarla ilgili şaşkınlık içinde. Parti bizim parti değil, ele geçirenlerin partisi diye dert yanıyor. CHP 1992 yılında yeniden kurulmasıyla partiye katılan, en ağır şartlarda ailece çalışmalarda bulunan birisinin oğlu baba falan amca oğlunu, filan amca kışını belediyeye sokmuş, ben ve kardeşim yıllarca iş arıyoruz, sen ne yapıyorsun diyerek tepki koyuyor. Artık partiye emek verenlerin çocukları yapılan yanlış uygulamalarla partiden soğumaya başladı.