GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2020 16:11   Güncelleme : 14-05-2020 16:11

CHP Kars İl Başkanı Toraman Çiftçiler Günü kutladı 

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman çiftçileri unutmadı, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

CHP Kars İl Başkanı Toraman Çiftçiler Günü kutladı 

 

CORONAVİRÜS salgını sonrasında gıdaya duyulacak olan ihtiyaç tarımın önemini açıkça ortaya koymuştur. "Açlık ve gıdaya erişim gibi problemleri ile karşı karşıya kalabileceklerini düşünen insanlar yaşadıkları toplumda tarım hakkında bilinçlenmeye ve üretimin önemi açısından üreticilere mutlaka destek ve katkı sağlanmasını önemsemektedir
Değerli Karslılar ve kıymetli Çiftçilerimiz; Dünyada birçok ülke coronavirüs nedeniyle ihracat yasakları getirmekte ve tarımda büyük desteklemeler ile üretime destek çalışmalarını gün geçtikçe artırmaktadır. Pandemi haline gelen coronavirüsün etkileri sonucunda gıdanın öneminin artmaya devem edeceği muhtemel gözükmektedir. Ülkemizin bulunduğu jeopolitik konum, iklim koşulları, biyoçeşitlilik ve geçmişten gelen tarım kültürü neticesinde tarım sektörü için büyük bir potansiyel kaynağı olduğumuz gözle görülür bir şekilde ortadayken, ülkemizde yıllardır mevcut iktidarın ithalata dayalı politikalaŕ izlemesi sonucunda tarım alanları gün geçtikçe erimiş, bir hayli verimli olan topraklarımızda tarımsal üretimimiz kendimize yetemez hale gelinmiştir.
Kıymetli Çiftçilerimiz, umarım hükümet bu konudaki hassasiyetleri dikkatle değerlendirmektedir. İlimizde de bu konuda Tarım Bakanlığımız çiftçilerimize destek ve gerekli yardımı yaparak üretimin artırılmasına katkı sağlamalıdır.
“14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” büyük fedakarlıklar göstererek emeği ile toprağı yoğuran üreten ve üretmeye çalışan çiftçilerimize kutlu olsun.
Taner TORAMAN
Chp Kars İl Başkanı