SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-05-2020 09:48

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Virüs taşıyan 400 bin kişi aramızda dolaşıyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsle ilgili gevşetilen tedbirler hakkında paylaşım yaparak 400 bin enfekte kişinin aramızda dolaştığını söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Virüs taşıyan 400 bin kişi aramızda dolaşıyor

 

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Hacettepe Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yeni tip koronavirüs salgına karşı alınan tedbirlerinin kısmen gevşetilmeye başlanmasıyla kuaför ve AVM'ler gibi işletmelerin açılmasının ardından konuya ilişkin bir paylaşım yaptı.

'VİRÜS TAŞIYAN 400 BİN KİŞİ ARAMIZDA DOLAŞIYOR'
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs taşıyan 400 bin kişinin aramızda dolaştığını belirterek, virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine test yapılmasını gerektiğini söyledi.

Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizde virüsü bulaştırabilecek, ancak kendisinde virüs bulunduğunun farkında olmayan 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. Bir araya toplanmaların arttığı bu günlerde en azından virüsü bulandırma riski yüksek olan sağlık personeli, garson, kasiyer, berber, otobüs şöförü, otel çalışanı, satış elemanı gibi meslek sahiplerine belirti olmasa bile test yapılması ve + bulunanlara izolasyon yararlı olur."

Ülkemizde virusu bulaştırabilecek, ancak kendisinde virus bulunduğunun farkında olmayan, 400 bin civarında insan aramızda dolaşıyor. 1

— Dr Mehmet Ceyhan (@mehmetceyhan23) May 11, 2020