YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2020 01:09

İBB Tuzla'nın Altın Çocuğu Salim Gürsoy'u İSTON A.Ş yönetimine atadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden olan İSTON A.Ş yönetim kurul üyeliğine atama.

İBB Tuzla'nın Altın Çocuğu Salim Gürsoy'u İSTON A.Ş yönetimine atadı.

 

Tuzla belediye başkan adayı Salim Gürsoy İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden olan İSTON A.Ş yönetim kurul üyeliğine  atandı .
Cumhur Haber'den Bülent Çavuş'un haberine göre,Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy,İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) iştiraklerinden olan İSTON A.Ş yönetim kurul üyeliğine  atandı .
Atam İle İlgili Sosyal medya Hesabında Paylaşım Yapan  Hasan Uzunyayla'' 31 Mart yerel seçimlerinde birlik olduk,yoldaşlık ettik.Gece gündüz demeden dostça daha huzurlu ve yaşanılabilir bir Tuzla için çalıştık.Birlikte yol yürümekten her zaman mutluluk duyduğum Tuzla Belediye Başkan Adayımız Salim Gürsoy, İBB iştiraklerinden İSTON şirketinin yönetim kurulu üyeliğine atanmıştır.Tuzlamıza ve İstanbulumuza en iyi şekilde hizmet edeceğinden hiç şüphem yok!  Kendisini tebrik ediyorum,yolu açık olsun ...'' 

SALİM GÜRSOY KİMDİR?
Salim Gürsoy, 1964 yılında Tuzla'da doğmuştur. 1986'da Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Vatani görevini yedek subay olarak tamamladıktan sonra bir süre Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birinde finans bölümünde çalışmıştır. 1989 yılında ticarete atılan Salim Gürsoy, evli ve biri avukat diğeri psikolog iki evlada sahiptir. Kendisini ve ailesini dördüncü kuşak Tuzlalı yapan, dünyalar tatlısı bir de torunu vardır.

1993 yılında Anavatan Partisi'nde siyasete başlayan Salim Gürsoy, 1994 yılında seçildiği Tuzla İlçe Başkanlığı görevini 2003 yılına kadar başarı ile sürdürmüştür. 1999 yılında 35 yaşında iken Anavatan partisinden Tuzla Belediye Başkan Adayı seçilmiş ve yüzde birlik (%1) bir oy farkı ile ikinci olmuştur. 2004 yılında temsil ettiği partinin en güçsüz olduğu dönemde bile Tuzla'da, partisinin Anadolu yakasında aldığı oydan daha fazla oy alarak büyük bir başarı göstermiştir. Bunu Tuzla halkının teveccühü sayesinde başarmıştır.

Kaynak: Cumhur Haber