DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-05-2020 17:41

AB, hidrojen sisteminin enerji sistemi entegrasyonunun “merkezi” olacağını söyledi

AB'nin enerji şefi kadri Simson, hidrojenin Avrupa Komisyonu'nun Haziran ayında sunacağı Enerji Sistemi Entegrasyon Stratejisinde “merkezi bir unsur” olacağını söyledi.

AB, hidrojen sisteminin enerji sistemi entegrasyonunun “merkezi” olacağını söyledi

 

5 Mayıs Salı günü yapılan çevrimiçi bir tartışma sırasında Simson, yaklaşmakta olan bina yenileme dalgası ve açık deniz rüzgarını, koronavirüs krizinden kurtarma aşamasında enerji sektörü için “ilk iki çalışma alanı” olarak işaretledi.

“Ancak üçüncü alan, her ikisinin etkisini artırarak tek bir bağlantılı sistemde bir araya getiriyor. Bu Enerji Sistem Entegrasyonu ”dedi.

Avrupa Komisyonu enerji sisteminin geleneksel olarak ayrılmış sektörlerini - elektrik ve gaz gibi - birbirine bağlayarak, daha fazla yenilenebilir enerjinin entegre edilmesine ve geride kalan endüstriyel sektörlerin karbondan arındırılmasına izin verecek sinerjiler yaratmayı umuyor.

Aynı zamanda genel olarak daha verimli bir enerji sistemi sağlar, örneğin daha sonra kullanılmak üzere depolanabilecek hidrojen üretmek için kısıtlanacak fazla yenilenebilir elektrik kullanırken.

Elektrifikasyon, düşük karbonlu gazlar, dijitalleşme ve depolama, resmin tamamlanmasında veya Komiser'in belirttiği gibi “noktaların birleştirilmesinde” rol oynar.

"Enerji sistemi entegrasyonu, enerji sistemindeki eksik bağlantıları nasıl bağladığımızdır," diye açıkladı Simson, örneğin elektrik ve gaz şebekeleri arasındaki enerji akışlarına atıfta bulundu.