GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2020 12:38

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve emekçiler gözaltına alındı

Türkiye'nin emekçilerini sokağa çıkma yasağı durduramadı. 1 Mayıs İşçi ve Dayanışma Günü kutlaması için Taksim Meydanı'na yürümek isteyen DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve 25 işçi, gözaltına alındı.

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve emekçiler gözaltına alındı

Türkiye'nin onurlu emekçileri sokağa çıkma yasağına tağmen 1 Mayıs İşçi ve Dayanışma gününde  özgürlük sembolü olan Taksim meydanına yürüdü.  1 Mayız 1977 yılındaki emekcilerin anısına çelen koymak isterken, polis engeline takoldı. DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve 25 işçi, gözaltına alındı.

POLİS SOKAKLARI KAPATTI, ÖNLEM YETERLİ OLMADI
Alınan yasak kararının günler öncesinden duyurulmasına rağmen Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyelerinden ve DİSK Yönetim Kurulu'ndan oluşan bir grup, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Beşiktaş'taki DİSK Genel Merkezi binasında toplandı.

Sabah saatlerinde buradan Taksim'e yürüyeceklerini bildiren grubu engellemek için polis ekipleri, DİSK Genel Merkezi binasına çıkan sokakları kapattı.

Polis ekipleri, gruptan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ve yürüyüşün izinsiz olduğunu belirterek dağılmasını istedi.

DİSK Başkanı gözaltına altındı- ViDEO


Polisin uyarılarını dinlemeyerek yürümek isteyen gruba, ekipler müdahale etti.

Polis ekipleri, aralarında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nun da bulunduğu 13 kişiyi gözaltına aldı.

Polis ekiplerinin güvenlik önlemleri devam ediyor.

TWITTER'DAN PAYLAŞTI
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gözaltındayız! Bugün Türkiye’nin dört bir yanında işçi arkadaşlar çalışıyor o kamu düzeni bozulmuyor ama işçilerin #1Mayıs kutlaması kamu düzenini bozarmış!” dedi.