YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2020 02:46

 CHP Tuzla İlçe Başkanlığı Gıda Yardımı ve Hijyen Malzemesi Dağıtıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Tuzla İlçe Başkanlığı, Korona Virüsü nedeniyle “Evde Kal, Sağlıklı Kal” diyerek ihtiyacı olan vatandaşlara Gıda Yardım Kolileri, El Dezenfektanları, eldivenler ve maskeleri Tuzla’da dağıtmaya başladı. 

 CHP Tuzla İlçe Başkanlığı Gıda Yardımı ve Hijyen Malzemesi Dağıtıyor.

Dünyayı kasıp kavuran Korona virüs sorununa sessiz kalmayarak çözüm odaklı maske, eldiven dezenfektan ve yardım paketi dağıtarak, CHP Tuzla örgütünün sosyal çalışmalar anlamında da adından söz ettirmeye başladı. CHP Tuzla İlçe Başkanı Av. Eren Ali Bingöl’ün girişimleri sonucunda, Tuzla’nın tüm mahallelerinde önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere hijyen malzemeleri ve gıda yardım paketleri dağıtıldığını bildirdi.
 
                      
CHP Tuzla İlçe Başkanı Av. Eren Ali Bingöl yaptığı açıklamada, ”Korona Virüsün ülkemizde yarattığı en önemli sorunlardan birisi ekonomi. İlçemizde birçok vatandaşımız işsiz kaldı, ücretsiz izinde olan vatandaşlarımız da var, hayatı durdurun deniliyor ancak vatandaşlar giderlerini nasıl durduracaklar? Bu sorunun cevabını verebilecek tek bir iktidar mensubu yönetici yok maalesef. Biz de İlçe Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Bugüne kadar partililerimizin bağışlarıyla yaklaşık 400 adet gıda kolisi, 100 ml’den oluşan 500 adet el dezenfektanı, yaklaşık 10.000 adet maske ve 5.000 adet eldiven dağıtımı gerçekleştirdik. Yardımlar ile alakalı bir komisyon kuracağız. Bu komisyon bundan sonraki yardım taleplerini toplayacak ve dağıtımı organize edecektir. 
Bu dağıtımlar yapılırken sokakta sahada çalışan partililerimizin güvenliği de çok önemli. Talimatım ile dağıtımları yapan partililerimiz maske ve eldivenini taktığı gibi günlük kullan at tulumlarını da giyiyorlar.
  

Yine İlçe Başkanlığı olarak sokağa çıkma yasağı bulunan günlerde İlçemizde hangi Fırınların sokaklara servis yaptığını araştırıp, tespit ettik ve halkımız ile paylaştık. 
Yakın zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu Tuzlaya yapmış olduğu bir ziyaretinde çalışmalarımızı yakından takip ettiğini ve çok başarılı bulduğunu ifade etmiş ve başta şahsımı ve tüm kademelerdeki ekip arkadaşlarımı onurlandırmıştır. Ayrıca belirtmek gerekir ki, İstanbul Büyükşehir Belediyemiz İlçemizde yaklaşık 6.500 adet yardım kolisi dağıtmış ve tüm engellemelere rağmen sosyal belediyeciliğin nasıl yapıldığını bir kez daha göstermiştir.
Tuzla’da mücadelemiz devam edecek. CHP Tuzla İlçe Başkanlığımız tam da söz verdiğim gibi faydasız ikili münakaşalara girmeden işini yapıyor, durmadan çalışıyor, daha fazla ne yapabiliriz heyecanıyla yeni projeler ortaya çıkarıyor ve vatandaşlarının yanında oluyor. Elbette durmayacağız. Sözlerimi tüm Tuzla’ya bir mesaj vererek sonlandırmak isterim.  Bu günlerde geçecek ve bizler hep birlikte bu güzel İlçemizin sahillerinde ve sokaklarında umutla ve mutlulukla dolaşmaya devam edeceğiz. Hayırlı Ramazanlar dilerim.” Dedi.

YARDIMLAR DEVAM EDECEK.
 CHP Tuzla İlçe Örgütü olarak sosyal çalışmalara her zaman önem verdiklerini dile getirerek, “İhtiyaç sahibi ailelerimize bundan sonra da maddi ve manevi her türlü yardımda bulunmaya devam edeceğiz.


 Bu tür yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırarak, onların ihtiyaçlarını giderdiğimiz için büyük bir mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.