CHP
Giriş Tarihi : 28-04-2020 15:35

Gürsel Tekin'den, " Sağlıkçıya Şiddete Hayır " Günü Mesajı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında, "Sağlık çalışanlarının hizmet sunumunda yaşadıkları sıkıntılara ve şiddete dikkat çekmek amacıyla "28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü" olarak ilan edilmiştir" dedi.

Gürsel Tekin'den,


Milletvekili Tekin, "Sağlık çalışanları yaşamın temeli olan sağlığın korunması ve yeniden kazanılması için gece gündüz demeden özveriyle hizmet vermektedir. Sağlık hizmeti sunumu esnasında bazı vatandaşlarımız temel insani değerleri yok sayarak çalışanlara yönelik saldırgan davranışlar sergileyebilmektedirler. Sağlıklı bir hasta-çalışan ilişkisinde en önemli etken doğru bir iletişim kurulmasıdır. Empati, saygı ve hoşgörüye dayalı iletişimle, daha iyi ve daha çabuk hizmet gerçekleşecektir. Vatandaşlarımızın hasta haklarını doğru bir şekilde bilmeli aynı zamanda sorumluluklarının da farkına varmalıdır" şeklinde konuştu. 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Sağlık çalışanlarımız ve hastalarımız hak, sorumluluk ve görevlerini yerine getirdiği ve ilişkilerin karşılıklı iyi niyet ve saygı çerçevesinde devam ettiği takdirde üzücü haberlerle karşılaşmayacağımızı ümit ediyoruz. Unutmayınız ki sağlık personellerinin tüm emeği ve çabası bir hayat daha kurtarmak, bir derde daha deva olabilmek içindir" şeklinde konuştu.