KADIN
Giriş Tarihi : 10-03-2020 00:52

Kendini keşfet marka kadın ol!

Muhteşem bir konu seçtim bu ay sizlere… Okudukça iştahlanacak ve keyif alacaksınız.

 Kendini keşfet marka kadın ol!

 

Öncelikle en baştan belirteyim, bu yazıyı yazmamın sebebi bir taraf seçip bir fikri savunmak değil.

Şöyle ki kadınların iş ve sosyal hayatındaki yerini geçtim cinsiyetin günlük hayatımızdaki başarılarımıza yansımasından bahsediyorum aslında. Adam gibi otur, kız gibi vurma şu topa gibi terimler bizi her hareketimizde yakamızdan tutup geri geri çeken inançlar. Cinsiyetçilikle ilgili en büyük problemlerden biri, aslında cinsiyetçiliğin toplumların (Sadece bizim toplumumuzun da değil, pek çok toplumun da) bir şekilde içine işlemiş olması, hatta görünmez hâle gelmiş olması.

Ama istediğiniz kadar görmemeye çalışın lakin bu kural artık değişti. Kadınların iş hayatındaki yeri gün geçtikçe artıyor. Kadınlar daha girişimci ruhlu, yaratıcı ve dinamik bir şekilde iş hayatında ki yerini belli ediyorlar.

Bu süreçte önemli olan ise “Kendini keşfet. Marka ol. İşte evde her yerde fark yarat. Kadınlar yetiştiriyor her bireyi. Ve yetişirken oluşuyor bir çoğumuzun senaryosu. İşte bu senaryoda ki yerini sağlama almak için;

Kendini keşfet; Bu hayattaki en önemli adım bu… Bir insan kendini bilirse hedeflerini de bilir. Bir balıksan ağacı hedeflemezsin; denizi hedeflersin veya bir kartal isen yüksek yamaçlara ev kurabilirsin. Hayat kendini keşfetmek ile ilgilidir sakın unutma.

Yola koyul; Gitmek istediğin yer de olabilir varmak istediğin hedefte bunun için yola koyul başarı için adım atmalısın. Denemeden asla bilemezsin.

Enerjinin farkında ol; Hayat bir nehir yatağıdır. Enerji ise nehir. Doğru zamanda doğru şekilde davranmalısın. Bazen bir dal olmalı ve bazen bir balık olmasın ve bazen ise bir kaya gibi güçlü durmalısın.

Sevgiye odaklan; Severek yaşa kendini sev çevreni sev ve en önemlisi yaşamı sev. Sevdiğin işi yap ve mutlu ol.

Bir işi yaparken beceriksiz, işe yaramaz ve ucundan tutar gibi yapmak gibi algılalanan kız gibi yapma kavramını Nil Karaibrahimgil ‘ in dediği gibi akıllardan sileceğiz. Biz ne yapıyorsak kız gibi yapacağız. Ve iş yaşamında ki varlığımızla Marka Kadınlar, Lider Kadınlar olacağız.

EN ÖNEMLİSİ MUTLU KADINLAR OLACAĞIZ…

Gülşah Kaygusuz Yazdı: