SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2020 01:15

Davutoğlu AKP’nin kalesi Konya’da eski partisini eleştirdi

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu partisinin il başkanlık binasını açmak için geldiği AKP’nin kalesi Konya’da vatandaşlara seslendi. “Erbakan Hocamız da dışlandığında Konya’ya gelmiş ve milli görüş hareketini buradan başlatmıştı” vurgusunda bulunan Davutoğlu, “Konya’nın desteğini hep yanımda hissediyorum” dedi. İdlib'deki hain saldırıyla ilgili Davutoğlu, “Muhalefet liderlerinin kendisini taziye için aramadığını söyleyen Cumhurbaşkanı taziyelerimizi iletmek için aradığımızda telefonlarımıza dahi çıkmad.” ifadelerini kullandı. Miting alanını AKP’li belediyenin çöp kamyonlarıyla donatması tepki çekti.

Davutoğlu AKP’nin kalesi Konya’da eski partisini eleştirdi

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin il başkanlık binasını açmak için Konya'ya geldi. Ankara'dan Konya'ya geçmek için karayolunu tercih eden Davutoğlu, Konya'ya 100 km kala partililere ait 2 bin araçla karşılandı. Kendisini karşılamaya gelen partililerle bir araya gelen Davutoğlu, ardından partisinin il başkanlık binası açılışının yapılacağı alana gitti.

“ERBAKAN HOCAMIZ DA DIŞLANDIĞINDA KONYA'YA GELMİŞTİ”

Açılışı gerçekleştirilen Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı önünde partililere seslenen Ahmet Davutoğlu, Konya'nın desteğini hep yanında hissettiğini aktardı. “ Konya bizim sığınağımız” diyen Ahmet Davutoğlu, “Erbakan Hocamız da dışlandığında Konya'ya gelmiş ve milli görüş hareketini buradan başlatmıştı. Ben de hem başbakanlık sürecinde hem de şimdi Konya'nın desteğini hep yanımda hissediyorum. Son 4 yıl içerisinde Konya'dan çok mesajlar aldım. Trol çeteleri bize saldırıp tehdit ettiklerinde Konya'dan bize dayanışma mesajları attılar” dedi.