GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2020 17:55

Türkmen Başkan AKYILMAZ’dan Yunanlı Lagosa sert tepki

Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik AKYILMAZ, Türk Bayrağını yırtan provakatör, karaktersiz, rezil Yunanlı vekil Lagos hakkında sert açıklamada bulundu.

Türkmen Başkan AKYILMAZ’dan Yunanlı Lagosa sert tepki

 AKYILMAZ  şu  basın açıklamasını yapmıştır:

Dava büyüklerimize, dostlarımıza Beylerbeylerimize, Atabeylerimize, Boybeylerimize, Bacıbeylerimize, Aksakallılarımıza, Aksaçlılarımıza, gencimize, ihtiyarımıza, Türkmenimize, Yörüğümüze, tüm STK yönetici ve üyelerine, gece gündüz demeden çalışan güzide basın ve medya kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımıza, kamu ve özel sektörde çalışan vefakar Yörük Türkmen kardeşlerimize önemle duyurulur;

“Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulu'nun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda bölgedeki göçmenlerin durumu ele alınırken Yunanistan'ın aşırı sağcı faşist ırkçı şımarık veled-i. zinası, palyaço, şaklabanı Altın Şafak Partisi'nin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Lagos bir hadsizlik, şerefsizlik, alçaklık  örneği sergileyerek "Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak?" diyerek "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk Bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz" diyerek kazuratını ortaya dökmüştür.”

O şerefsizin bayrağımızı yırtarken salonda olup  haddini bildirmenin  bana nasip olmasını dilerdim, inşallah birgün oda olur.

Avrupa Parlamentosu'nda Yunan milletvekilinin Türk Bayrağımızı yırtarak yaptığı provokasyonu şiddetle kınıyorum. 

Bu eylem milletimizin yenilmezliğine, asaletine karşı duyulan kızgınlığın zavallıca gösterisinden başka bir şey değildir!

"Bir vatanımız varsa bu Hz. Mevlana gibi
gönül dostları sayesindedir.
Kişi Rabbine dayanmışsa yalnız değildir.
Ölümü içinde öldüren kişiyi
artık Allah'tan başka kimse korkutamaz.
diyen  aziz Milletimizin bayrağına yapılan bu çirkefliği unutmayacağız hesabını soracağız.

Lagos adlı adi ve alçağı ve Türk Devletine düşmanlık yapanları kara listemize aldık, sorguladık ve sorumluları Yörük Türkmen camiasının vicdanında yargıladık ve suçlu bulduk.

Türk Milletinin asil Yörük Türkmenleri nezdinde kutsal bayrağımıza yapılan saldırı karşılıksız kalmayacaktır. Lagos gibi faşist soytarı düşünceleri  Toroslardaki Yörük Türkmen ateşinde yakacağız.

1919'da Yunan orduları Anadolu'yu işgal etti.Atatürk, Yunan ordularını Anadolu'dan söküp attı.Zaferin ardından Atatürk, İzmir Karşıyaka' da Yunan bayrağına basmadı. Halbuki Yunan Kralı Konstantin’in 1921’de İzmir’deki köşke yere serilen Türk Bayrağını çiğneyerek  girmişti. İşte  Yörük Türkmen ruhunun lideri Atatürk (bayrağa saygı duyan) onurlu bir liderdi. Lagos sen ise alçaksın.

Türkmen diyarının öz ve öz evladı olarak bir kez daha ifade ediyorum ki Selçuklu Devleti’ni kuran değerler ne ise, Osmanlı Devleti’ni cihan devleti kılan değerler ne ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tarih sahnesine çıkaran değerler ne ise biz oyuz. Türk-İslam varlığı için onurla ölüme yürümesini iyi biliriz. Bizler vatanımız için her şeyi feda eden kutsal bir yolun yolcusuyuz, o makamın, o mekanın, o hedefin gerekirse müstakbel şehidiyiz.


Binaenaleyh her halükârda, her türlü şartlarda ve bütün ortamlarda  Yörük Türkmenlere düşen görev, vazifesini yapmalı, gerisini Allah (cc)’a bırakmalıdır. Çünkü asıl hidayet yalnız ve yalnız Allah (cc)’tandır. Bizim bu dünya’dan alacağımızda borcumuzda yoktur. Yörük Türkmenler, Türk Devleti ve din-i İslamın düşmanlarımızın yenilgiye uğratılması için koşmaya ve düşünmeye devam edecektir.

Saygılarımla,
Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik AKYILMAZ