SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2020 02:12   Güncelleme : 29-01-2020 02:13

CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu: Konsey Örgütlenmeye yeşil ışık

CHP Genel Başkanı olduğu ilk günlerde parti içi demokrasiden bahseden Kılıçdaroğlu, koltuğunu sağlamlaştırınca konsey örgütlenme modeline yeşil ışık yakarak tek adamlığa yönelmeye başladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu: Konsey Örgütlenmeye yeşil ışık

 

Kılıçdaroğlu, Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde "30. Kültür Sanat Festivali" ve Demokrasi Parkı'nın açılışında yaptığı konuşmada, demokrasinin herkesin ihtiyaç duyduğu bir kavram olduğunu söyledi.
Demokrasinin tanımını yapan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
"Biz burada kültürden, sanattan, insanlıktan, düşünce özgürlüğünden söz edeceksek önce demokrasi demek zorundayız. Demokrasi sürekli gelişen bir kavram. Bir kişi seçmek ve o kişiyi seçildiği makama getirmek tek başına demokrasi değil. Bir kişiyi seçersiniz ama hiçbir güç, hak, hukuk ve adalet dinlemez. Sonra, 'Biz seçtik demokrasi var.' Hayır, öyle bir demokrasi yok dünyada. Biz bir kişiye yetki verdik diye yetki verdiğimiz kişi bunu başımıza kakmamalı. Yetki verdiğimiz kişi toplumu baskılamamalı, hukuku kontrol altına almaya çalışmamalı."
"Demokrasi herkesin hakkını hukukunu koruma anlayışıdır"
Kılıçdaroğlu, çıktığı her platformumda demokrasiden ve hak, hukuk, adaletten bahseder. Ama parti içi demokrasiden, hak, hukuk ve adaleti ihlal etmekten de geri kalmaz. Ankara ve İstanbul gibi mega kentlerde il başkanı olarak birilerini işaret ederek, aday olmak isteyenlerin hak ve hukukunu da engellemektedir. 
Cumhuriyet Halk Partisi tabandan tavana örgütlenme yapması gerekirken, Kılıçdaroğlu, konsey örgütlemeye yeşil ışık yakarak İstanbul il başkanı olarak Canan Kaftancıoğlu ismini göstererek tavandan tabana örgütleme ile demokrasi adına kötü örnek olmaya devam etmektedir.
 Demokrasi adına ahkam kesenler, Niçin ve hangi gerekçeyle il başkan adayı olarak birilerini göstermektedir diye adama sorarlar?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasinin herkesin hakkını hukukunu koruma anlayışı olduğunu söylerken, aday işaret ederek kendisiyle çelişmektedir.