SİYASET
Giriş Tarihi : 14-01-2020 11:34   Güncelleme : 14-01-2020 12:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında, eski CHP genel Başkanı Deniz Baykal’a Libya konusundaki tavrı nedeniyle teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

*Türkiye'ye diz çöktürmek, milletimizin zihnine ve bedenine pranga vurmak için her şeyi denediler, ama hamdolsun başaramadılar.

*Başka bir ülkenin başına gelse asla altından kalkamayacağı nice badireyi, milletimizle birlikte göğüsledik ve etkisiz hale getirdik.

*Bölgemizde, Türkiye'yi dışarıda bırakmaya, hakkımızı ve hukukumuzu gasp etmeye yönelik her oyunu, çok daha büyük hamlelerle boşa çıkarmayı sürdürüyoruz.

*Suriye'den Libya'ya kadar, sınırlarımız dışında attığımız adımlar da, kendi güvenliğimiz ve çıkarlarımızı korumaya, dostlarımızın ve kardeşlerimizin mağduriyetini engellemeye yöneliktir.

*Tarihinin hiçbir döneminde sömürge, katliam, zulüm, mazlumu ezme, güçlüye teslim olma lekesi bulunmayan bir millet olarak, bize yakışan tavır ne ise, onu ortaya koyuyor, onu sergiliyoruz.

BAYKAL LİBYA İÇİN DESTEK VERMİŞTİ

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin Libya'ya asker gönderme kararını değerlendirmiş, 'Dış politika hamasetle ve husumetle olmaz. Libya'nın daha önceden yanında olmalıydık. Nasıl hata yapılıyor diye bakmamız lazımdı. Libya'yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum. Libya'nın daha önceden yanında olmalıydık” demişti.

DENİZ BAYKAL’A TEŞEKKÜR ETTİ

*Libya’yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum. Libya’nın daha önceden yanında olmalıydık” sözlerine değinen Erdoğan “Deniz Baykal’a Libya konusunda gösterdiği devlet adamı tavrı için teşekkür ediyorum.