SİYASET
Giriş Tarihi : 13-01-2020 22:26   Güncelleme : 13-01-2020 23:57

CHP Tuzla'da Değişim Resmen Gerçekleşti

CHP Tuzla İlçe Örgütü’nde yapılan olağan kongrede Av. Eren Ali Bingöl, CHP Tuzla'nın yeni ilçe başkanı olurken, en genç ilçe başkanı unvanını da elde etti.

CHP Tuzla'da Değişim Resmen Gerçekleşti


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tuzla İlçe örgütü 12.olağan seçimli kongresinde 416 delegeden 100 delege kongreye katılmadı. Yapılan kongrede 326 delege oy kullandı, 4 delegenin oyu geçersiz sayılırken 312 delegenin oyunu alan Av. Eren Ali Bingöl CHP Tuzla ilçe başkanlığına seçildi.


CHP Tuzla İlçe 12. Olağan Genel Kurulu İdris Güllüce Kültür merkezinde Yüzme İhtisas gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun yaptığı kongrede Av.Eren Ali Bingöl tek adat ve tek liste ile seçime katıldı. Kongrede 90 delegenin imzası ile blok liste önerisi yapıldı. Tek adaylı bir yarış olmasına rağmen yapılan oylamada 311 delege blok, 5 delege çarşaf liste için onay verdi böylece önerge oy çokluğu ile kabul edildi.
Eski CHP ilçe başkanları, belediye meclis üyelerinin tamamına yakınının salonda bulunması gözden kaçmadı. Bingöl’ün listesi okunurken bazı delegeler arasında kısa bir gerginlik yaşadı. Özellikle Eren Ai Bingöl’ü ağdalaştıran bazı isimler il delegesine tepki göstererek liste çıkardılar ve blok listeye onay vermenin pişmanlığını yaşadılar. İl delege listesinde 5 isim çizilerek tepki gösterenlerin isimleri 70 ile 80 oy almalarına rağmen blok listeyi delerek il delegesi olamadılar.

Sonucun resmen açıklanmasından sonra yeni seçilen Bingöl, kısa bir konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Yapmış olduğu konuşmasında Bingöl, “Bugün yapılan 12. Olağan kongremizde CHP Tuzla kenetlenmiş ve gelecek seçimlerde iktidar olma mesajını yüksek sesle dillendirmiş oldu. Çıkmış olduğumuz yolda bize destek olan tüm gönüldaşlara çok teşekkür ediyorum. Partimizi temsil edeceğim her platformda sonuna kadar mücadele edeceğim.” Dedi ve sözlerini tamamladı. Daha sonra eski ilçe başkanı Uzunyayla da yeni başkan Bingöl’ü tebrik ederek, bir abisi olarak her zaman yanında olacağını dile getirdikten sonra elini havaya kaldırarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. ,

YÖNETİM VE İL DELEGESİ LİSTESİ