GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2019 20:37   Güncelleme : 29-11-2019 20:41

Alevi Evlerinin İşaretlenmesine Hüseyin Dededen Büyük Tepki: Bu Devletin Ayıbıdır

Sosyal Medyada Alevilere ait evlere çarpı işareti konulmasına Alevi Dedesi Hüseyin Şahin tepki gösterdi. 

Alevi Evlerinin İşaretlenmesine Hüseyin Dededen Büyük Tepki: Bu Devletin Ayıbıdır


TCNETHABER – Alevi yurttaşların yaşadığı mahallelerde bazı evlerin kapısına kimliği henüz belirlenmeyen kişi veya kişiler tarafından çarpı işareti konuldu.  Alevi yurttaşların evlerine yapılan bu işaretlemelere sosyal medyadan birçok Alevi kurum temsilcisi, Alevi yurttaşlar yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdi.
“ALEVİLER HALA BUNLARI YAŞIYORSA BU DEVLETİN AYIBIDIR”
Alevi Dedesi Hüseyin Şahin, “Bildik senaryolar yine vizyonda…” diyerek tepki gösterdi.
Şahin; Aleviler halen bu gibi tehdit ve baskıları yaşıyorsa, bu devletin en büyük ayıbıdır ve sorumluluğundadır. Ne yaparlarsa yapsınlar, Alevilerin varlığı ve birliği daim olmaya devam edecektir. Devleti yönetenlerden bu konunun üzerine gidilmesini vurgularken Alevi olan ana muhalefet parti lideri Kılıçdaroğlo’nun konuya duyarlılık göstermesini söyledi.
 “SİZE BİAT ETMEYECEĞİZ”
“İt sürüleri yine iş başında” diyerek tepki gösteren Hüseyin Dede, bunu yapan o alçaklar bilsinler ki biz korkuyu Kerbela’da bıraktık. Yezid’e boyun eğmeyen Hüseyin’in yolundayız. Sizi besleyen ve büyüten anlayışa diyecek sözümüz var tabi ki. Size biat etmeyeceğiz.”
“BU GİRİŞİM FAŞİSTLERİN EN KORKAK EYLEMİDİR”
 Alevilerin kapılarını işaretlenmesi dur durak bilmeden zaman zaman devam ediyor diyen Hüseyin Dede, Bu Alevilerin kendini gizlediği bir dönemde Yezid’in süreği faşistlerin eylemidir. Aleviler artık kendini gizlemiyor, bu Yezidlerin en korkak eylemlerinden biridir. Bizi korkutamazsınız alçak yobaz sürüsü. Kerbela’dan bugüne boyun eğmedik eğmeyiz…” İfadelerini kullandı.
 (HABER MERKEZİ)