GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2019 09:37

Muhafazakar kardeşlerimizin evine gidin bir çaylarını için

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanlarına ve örgüte, mütedeyyin vatandaşlara gidilmesi talimatını verdi.

Muhafazakar kardeşlerimizin evine gidin bir çaylarını için

 

İzmir'de CHP'li belediye başkanlarının katılımıyla “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması” çalıştayı tamamlandı. Kılıçdaroğlu toplantının basına kapalı olan kapanış konuşmasında belediye başkanlarına sert çıktı.

ŞİKAYET YAĞDI

Genel Merkez'e belediyelerle ilgili 5 binden fazla şikayetin geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, başkanlara “Bize yakın sivil toplum örgütlerine değil bize mesafeli olanlara gidin” talimatı verdi. Kılıçdaroğlu, “Muhafazakar kardeşlerimize gidin. Bu kesimlerin en azından evinde bir çayını için, bizim çayımızı içsinler. Taziyeye gidin, esnafa gidin, camiye gidin” dedi. Kılıçdaroğlu'nun, başkanları, Genel Merkez'le ilişkilerinin kopuk olması nedeniyle eleştirdiği ve “Bilgi alışverişinde sıkıntı var” dediği öğrenildi. İlçe kongreleriyle ilgili olarak Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanı örgüt işine karışıyorsa hastalığa batar. Örgüt işine karışmak kadar yanlış bir iş yoktur” talimatını verdi.

Son güncelleme: 05:24 25.11.2019
Okullar açıldı çile yeniden başladı
Gündem
Okullar açıldı çile yeniden başladı
Meteoroloji’den son dakika sağanak yağış uyarısı! Günlerce sürecek…
Gündem
Meteoroloji’den son dakika sağanak yağış uyarısı! Günlerce sürecek…
Yön levhasına ok gibi saplandı
Gündem
Yön levhasına ok gibi saplandı
İran rejim muhalifi eski ajan İstanbul’da öldürüldü
Gündem
İran rejim muhalifi eski ajan İstanbul’da öldürüldü
Okullar açıldı, çile yeniden başladı
Yurt genelinde bir hafta boyunca eğitim ve öğretime verilen ara tatilin ardından, ders zili yeniden çaldı. Sabah saatlerinde İstanbul trafiğinde çile yeniden başladı.

15 Kasım 2019 Cuma Günü yurt genelinde bir hafta boyunca eğitim ve öğretime verilen ara tatilin ardından ders zili yeniden çaldı. Sabah saatlerinde evlerinden çıkarak okullarına gitmek isteyen öğrenciler sebebiyle İstanbul trafiğinde çile yeniden başladı.

Okulların açılmasıyla İstanbul trafiği özellikle ana arterlerde çileye dönüştü. Foto: İHA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan yeni ara tatilin ilk bölümü 15 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşmişti. Bu kapsamda yurt genelinde ilk, orta ve lise dereceli okullar 1 hafta süre boyunca tatil edildi.

Yollarda okul servislerinin yoğunluğu, toplu taşıma araçlarının duraklarında da öğrenci yoğunluğu görüldü. Foto: İHA

1 haftalık tatil bugün çalacak eğitim ve öğretim dönemi ziliyle yeniden devam edecek. İstanbul'da da sabah evden çıkarak okullarına gitmek isteyen öğrenciler servislerine ve toplu taşıma araçlarına akın etti. Bundan dolayı da yollarda trafik yoğunluğu oluştu. Yollarda okul servislerinin yoğunluğu, toplu taşıma araçlarının duraklarında da öğrenci yoğunluğu görüldü.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Altunizade’deki trafik yoğunluğu havadan görüntülendi.
(İHA)