GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2019 20:57

Rahmi Turan kaynağını da açıkladı

Türkiye 3 gündür Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısını konuşuyor. Londra’da tedavi gören Rahmi Turan dün kaynağının kendisine o ismin Muharrem İnce olduğunu söylediğini belirtmişti. Turan az önce de kamuoyunda çok tartışılan iddianın kaynağını açıkladı. Turan kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu söyledi.

Rahmi Turan kaynağını da açıkladı

 

Sağlık sorunları için gittiği İngiltere’nin başkenti Londra’da tedavi gören Rahmi Turan, gündeme bomba gibi düşen “Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısındaki kaynağını da açıkladı.

“KAYNAĞIM GAZETECİ TALAT ATİLLA”
Londra’dan Sözcü'ye açıklama yapan Turan; “Gerek ilk yazımda gerekse dün geceki açıklamalarımda kaynağımı asla açıklamayacağımı söylemiştim. Açıkçası; açıklamayı da düşünmüyordum. Fakat bana ‘Muharrem İnce’ ismini veren kaynağımın, bugün bazı haber sitelerine yaptığı ‘Rahmi Turan’ın haber kaynağı ben değilim’ açıklamasını görünce o ismi açıklamaya karar verdim. Bana Muharrem İnce ismini veren kaynağım gazeteci Talat Atilla’dır” dedi.

“MECBUR KALDIM…”
Turan sözlerini şöyle sürdürdü “Kendisi de bu bilgiyi çok güvenilir olduğunu söylediği bir başka kişi tarafından elde etmiş. Dediğim gibi kaynağımı açıklamayacaktım ama onun ‘kaynak ben değilim’ açıklamasını görünce ismini açıklama mecburiyetinde kaldım”

Turktime.com’un sahibi Talat Atilla, hakkında sosyal medyada dolaşan ‘kaynak’ iddialarıyla ilgili sabah satlerinde Twitter hesabından açıklama yapmıştı.

Talat Atilla mesajında iddiayı kabul etmemiş“ Değerli dostlar rahmi turan aynı zamanda benim sitem de yazıyor diye rahmi turan’in yazısını benimle irtibatlayanlarin hepsini mahkemeye verecegim. Çok çirkin.. “ demişti.

Değerli dostlar rahmi turan aynı zamanda benim sitem de yazıyor diye rahmi turan'in yazısını benimle irtibatlayanlari n hepsini mahkemeye verecegim. Çok çirkin..

— Talat Atilla (@TalatAtilla) November 22, 2019
Kaynak: Sözcü