GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2019 11:32

Rahmi Turan: 'Hata yaptım pişmanım' 

Son günlerde siyaset gündemini belirleyen iddialarla hakkında konuşulan Sözcü gazetesinin beyni, Rahmi Turan çark etti.

Rahmi Turan: 'Hata yaptım pişmanım' 

 

CHP Genel Başkanı olmak için Külliye'ye gidip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan icazet alan bir CHP Milletvekilinin varlığını iddia eden Turan, dün gece iki farklı televizyon programına katılarak, sözlerinin yanlış anlaşıldığını iddia etti. Çıkan tartışmalar üzerine de hata yaptığını ve kaynağına güvendiği için pişman olduğunu söyledi.

Kaynağının kim olduğu yönündeki sorulara ısrarla, kaynağını açıklamayacağını belirten Turan, "Bu kişi Muharrem İnce'dir diye ben açıklamıyorum. Bu kaynağın verdiği bir isimdir. İnce'nin söyledikleri de doğru olabilir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıklamaları doğru olabilir. Ben kaynağın bana verdiği ismi açıkladım. Kaynak soruluyor. Eğer gerekirse kendisi çıkar ve açıklar. Benim kaynağımı şimdi açıklamam ayıp olur. Kaynağımı 20 yıldır tanıyorum." dedi.

Turan, devamla "İnce'nin söyledikleri de doğru, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da açıklamaları doğru. Benim ne söylememi istiyorsunuz? O zaman benim yaptığım haber yanlıştır, ben hata yaptım" diye konuştu.

Daha sonra başka bir televizyon programının canlı yayınına katılan Turan, “Ben kaynağın bana verdiği ismi açıkladım. Ben size saygı duyduğum için bağlanıp cevap vermek istiyorum. Siz bana inanmıyorsanız o zaman konuşmamıza gerek yok. Olayın birinci elden tanığı değilim. Ben kaynağıma güvendiğim için pişman oldum, durum onu gösteriyor. Kaynağım 20 yıllık gazeteci bir arkadaşım. Her insan hata yapar, ben de hata yaptım ve gerekeni yapacağım” diye konuştu.