GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2019 02:20

İnce'den görüşme açıklaması: "Bu bir operasyon"

Muharrem İnce, gazeteci Rahmi Turan'ın "Saray'da Recep Tayyip Erdoğan ile Muharrem İnce görüştü" açıklamasının ardından sosyal medyadan art arda tweet attı. İnce, gazeteci Rahmi Turan için "Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve 'kaynağım' dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız" diye yazdı.

İnce'den görüşme açıklaması:

 

Gazeteci Rahmi Turan, geçtiğimiz günlerde, CHP'li bir siyasetçinin AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Saray'da gizli bir görüşme yaptığını iddia etmiş, Erdoğan'ın CHP'li siyasetçiye liderlik teklfinde bulunduğu iddiası Türkiye'nin gündemine oturmuştu. 

Birçok siyasetçi ve siyaset çevrelerine yakın basın mensubu, Erdoğan ile görüştüğü ileri sürülen CHP'linin kimliğine yönelik tahminlerde bulunmuş, ortaya çeşitkl isimler atılmıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise görüşmeyi doğrulamış, "Saray'a gidenin kim olduğunu biliyorum" açıklaması yapmıştı. 

Bugün İzmir'de bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kesinlikle böyle bir görüşmenin gerçekleşmediğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP liderini yalan söylemekle suçladı.

Tartışmalar sürerken, gazeteci Rahmi Turan, Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen kişinin Muharrem İnce olduğunu ileri sürdü. İnce, Turan'ın iddiasına sert tepki gösterdi ve böyle bir görüşmenin gerçekliğinin kanıtlanması halinde kendini Taksim'de yakacağını ifade etti. 

Açıklamanın ardından İnce sosyal medya hesabından çok sayıda tweet atarak kendisini hedef alan bir operasyon yapıldığını belirtti. İşte İnce'nin sert açıklaması 

"Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkez'in mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım. İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir. Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum.  Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır. CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da  taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir.