GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2019 19:11   Güncelleme : 28-10-2019 22:18

Belgesel yapımcısı Hülya ÖZKOYUNCU’ya Niğde’de Büyük İlgi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kısa Film Belgesel Film Festivali Yoğun Katılımla gerçekleşti.

Belgesel yapımcısı Hülya ÖZKOYUNCU’ya Niğde’de Büyük İlgi

4.sü gerçekleşen festivalin son günü belgesel yayın yönetmenleri ile bir panel düzenlendi.
T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen festivalin son gününde Belgesel yayın yönetmenleri Belgesellerle ilgili iletişim öğrencilerine bilgi birikimlerini sundular.
Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi İletişim Bölümü Konferans Salonunda gerçekleşen panelde konuşmacı olarak Yurdun 4 bir yanından belgesel yayın yönetmenleri ve  yapımcılar katıldı.
Panelin sunumunu Doçent Dr. Vahit İlhan üstlendi.

Katılan yayın yönetmenleri arasında; Kazakistan Türk Medeniyetler Vakfı ve Türk Alemi tv sahibi genel başkan  Prof  Dr Ahmet Dağduran, TRT yayın yönetmeni Ayhan Özen, TRT Yayın ses yönetmeni Yağız Sönmez, TRT müzik müdürü Nuh Mehmet Deniz, KKTC’den Gazeteci Sosyolok belgesel Yayın yönetmeni Hülya Özkoyuncu katıldı.

Belgesellerle ilgili yapılan konuşmalarda belgesel türleri, belgeselin içerikleri, araştırma yöntemleri, belgeselin amacı, çalışma konusu ve kültürel kodları masaya yatırıldı ve bilgi birikimlerini paylaşıp birer konuşma gerçekleşti.

Katılım ve ilginin yoğun olduğu panelde plaket takdimi gerçekleşti. Günün anlam ve önemine dair iletişim öğrencileri panalistler ve öğretim üyelerinden oluşan bir anı fotoğrafı çekildi.