SİYASET
Giriş Tarihi : 26-10-2019 20:02

Kılıçdaroğlu: Hesap veren siyasetçi gerekli

​​​​​​​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu beraberinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu halde, Kartal Belediyesi’nin yaptırdığı, Komşuluk ve Dayanışma Meydanı’nın açılış törenine katılmak için Kartal’a geldi. Büyük bir coşkuyla karşılanan ikiliye, meydanı dolduran vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

Kılıçdaroğlu: Hesap veren siyasetçi gerekli

 

Cevizli, Orhantepe, Atalar ve Esentepe Mahallesi olmak üzere, toplam 4 mahallenin ihtiyacına cevap vermesi amacıyla projelendirilen “Komşuluk ve Dayanışma Meydanı”nın ilk etabının açılış töreninde, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri de hazır bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, törendeki konuşmasına, belediye başkanlarına söylediği bir sözü hatırlatarak başladı. Belediye başkanlarımıza, hiç ayrım yapmadan, herkese eşit davranacaksınız, dediğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Kendi paranızı harcamıyorsunuz. Harcadığınız para milletin ödediği para. Dolayısıyla, harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Bunu anlatmamın sebebi; yeni bir siyaset anlayışını başlatıyoruz. Yeni bir siyaset, yeni bir anlayış.

Halka saygılı, hesap veren, hesap verirken de verdiği hesap dolayısıyla onur duyan, halkına güvenen yeni bir anlayış.

Kavgadan uzak, beraber yaşamayı ilke edinen bir anlayış. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen, inancı ne olursa olsun, kültürü ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, herkesi kucaklamak bizim temel görevimizdir. Bizim yeni anlayışımız budur.”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in kendisine, parkın yapıldığı yerle ilgili, “Başkanım, en az oy aldığımız yere parkı yaptık” dediğini belirten Kılıçdaroğlu, “İyi yapmışsın, iyi ki ilk parkı orada açmışsın, dedim. Çünkü, herkes bilmeli ve görmeli ki; hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz” dedi.

“Her vatandaşın benim başımın üzerinde yeri var” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Kimseye kin, öfke duymuyoruz. Kin ve öfkeyle siyasetin yapılmadığını biliyoruz. Siyaset, vatandaşa hizmet etme sanatıdır. Yani, biz size hizmet edip, sorunlarınıza eğildiğimiz sürece görevimizi yerine getirmiş oluruz. Dolayısıyla, kentlerde huzur içinde yaşamanız çok ama çok önemlidir.”

Meydanların, şehirler için çok önemli olduğunu ve kentlinin de enerjisini buralarda boşalttığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Meydanlarda toplanır, meydanlarda eğlenirler. Her yaştan insanlar meydanlara gelir. Bundan dolayı meydanlar, şehrin vazgeçilmez kültüründen birisidir. Bu bağlamda, belediye başkanımızın burayı sizlere kazandırması güzel bir olaydır” diye konuştu.