GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2019 20:45

CHP MYK’nın Talebi Disiplin Kurulu Tarafından Reddedildi

31 Mart Yerel seçimlerinde aday gösterilmediği için Kırklareli Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olan ve k seçimi kazanan Mehmet Kesimoğlu’na çalışan 164 üyenin CHP MYK tarafından partiden ihracı istenmişti, Talep, oy birliğiyle reddedildi...

CHP MYK’nın Talebi Disiplin Kurulu Tarafından Reddedildi

24. Dönem CHP Kırklareli Milletvekili Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu  31 Mart 2019 da yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde, CHP'den Aday gösterilmediği içinKırklareli'de Bağımsız Aday  olarak seçime girmiş ve seçimi kazanmıştı. Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu'u  destekledikleri gerekçesi ile CHP MYK Tarafından 164 kişi, KESİN ÇIKARMA CEZASI istemiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmişti.

MYK'nın talebi İl Disiplin Kurulu tarafından oy birliği ile reddedildi.

Kırklarli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu, konu ile ilgili Sosyal medya hesabı Twitter'de yaptığı açıklamalarda; "CHP Genel Merkezini de kendi küçük çıkarlarına alet etmeye çalışanlar, Kırklareli İl Disiplin kurulunun dik duruşuyla amaçlarına ulaşamadılar... Arkadaşlarımızın CHP’den atılmalarına dair talep, oy birliğiyle reddedildi...  CHP Kırklareli İl Disiplin Kurulu Başkanı Raif Şık ve tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Bizim yolumuz sevgi, mutluluk, vatandaşa hizmet ve Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldur" Şeklinde İfadelerde bulundu.

Ali Hıdır DİNÇER

T.C. Net Haber / ANKARA