GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2019 21:02   Güncelleme : 22-10-2019 10:21

Arap İş Adamları Yatırım İçin İzmir'de

Arap iş adamları İzmir'de inşaat sektöründe yatırım için incelemelerde bulundu.

Arap İş Adamları Yatırım İçin İzmir'de

İnşaat alanında ticareti geliştirmek için Türkiye'de bulunan Arap girişimciler, S.S. İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sayit SUBAŞI ve eniştesi Ak Parti Gn.Bşk Yardımcısı Sn.Salih FIRAT misafirliğinde körfez ülkelerinden 50 iş adamının katılımıyla İzmir'de bir otelde toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya S.S. İnşaat Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Sayit SUBAŞI ve eniştesi Ak Parti Gn.Bşk Yardımcısı Sn.Salih FIRAT T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Destek yetkilileri ve Kalkınma bankası yetkilileri katıldı. İzmir'de inşaat alanındaki çalışmalarla ilgili bilgi alan arap iş adamları, yetkililerle arap ülkeleri arasında yapılacak yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Toplantıda, Ak Parti Gn.Bşk Yardımcısı Sn.Salih FIRAT kentin inşaat alanında önemli bir konumda olduğunu belirterek, yeni projelerle birlikte bu çalışmaların daha da arttığını söyledi. Sayit Subaşı, “Yabancı yatırımcıları burada görmek güzel. İzmir yıllardan beridir, insanların huzur ve güven içinde yaşadığı bir kenttir. Burada geniş bir topluluğu besleyen potansiyel var, burada gelecekte inşaat alanında çok önemli fırsatlar var iş gücü sıkıntısı yok.

Burada yatırım yapmak isteyenlerle ilgili devletimizin sunduğu çok önemli destekler var. Bizde kentte koordineli çalışarak burada yatırım yapmak isteyen insanlara da yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu.