BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 21-10-2018 11:46   Güncelleme : 21-10-2018 11:46

Muharrem İnce Kimdir?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi.

Muharrem İnce Kimdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halk Partisi‘nden ilk kez 2007 yılında yapılan seçimde Yalova milletvekili olarak seçilmiştir. 2007 yılından 2018 yılına kadar milletvekilliğini sürdürmüştür. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenmiştir.

İlk ve orta öğrenimini Yalova’da bitiren İnce, lisans eğitimini Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

Partisinin Genel Başkanlığına iki kez aday olma cesaretini gösteren Muharrem İnce, geniş halk kitlelerinin sevgisini kazandı. Adalet ve Kalkınma Partisinin ‘Baskın Seçim’ kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlere Cumhurbaşkanı Adayı olma kararını açıkladı. CHP Parlamento gurubunun oy birliği ile kabul ettiği bu karar neticesinde Cumhurbaşkanı Adayı oldu.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 30,6 oy oranıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın gerisinde kaldı. Muharrem İnce seçim sonrasında Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP genel başkanlık koltuğunu kendine bırakma çağrısı yaptı.

İnce şu anda, seçim öncesinde Fox TV’de katıldığı bir programda söylediği ‘Artık CHP genel başkanlığına aday olmayacağı’ söyleminin aksine CHP Genel Başkanı olmak için mücadele ediyor…