SİYASET
Giriş Tarihi : 07-10-2019 17:28

CHP'nin izlemesi gereken yol haritası

Kongreler sürecine girdiğimiz şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisinin, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlarının giderilmesine dair realist ve yapıcı çözümler üretmesi, geliştireceği barış ve sevgi diliyle topluma güven vermesi nihayetinde iktidar olması tek hedefimizdir.

CHP'nin izlemesi gereken yol haritası

 

Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve ideolojisini koşulsuz şartsız esas alan anlayışla, parti içi demokrasiyi yükseltme gayretinde olan inançlı, çalışkan, bireysel menfaatlerden, her türlü ayrımcılıktan arınmış ve tüm enerjisini laik, çağdaş ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti idealine adamış yönetim ve teşkilat kadrolarıyla başarı mümkün olacaktır.

Kurultay sonrası oluşacak kadroların, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinin hazırlığına doğrudan etki edeceği dikkate alındığında, kısa süre sonra başlayacak olan kongreler süreci partimiz açısından oldukça önem kazanmaktadır.

Bu nedenle;
Sürecin ilk ayağı olan ilçe delegasyon seçimlerini üyelerin önemsemesi ve yüksek katılım sağlaması, kurultay sürecinin coşkulu, renkli ve demokratik bir havada geçmesini saplayacak, daha güçlü teşkilat yapılarının oluşmasına da katkı sunacaktır.

Unutulmamlıdır ki;
Ülkemizin içinde bulunduğu ve giderek derinleşen sorunları partimizin de sorumluluklarını artırmaktadır. Bu sorumlulukla geçmiş hatalardan ders çıkarmak, birlikte ve dayanışma içinde hareket etmek, kongreler süreci içinde oluşabilecek aksaklıkları engelleyebilmek ve parti içi demokrasiyi sahiplenmek tüm partililerin öncelikli gayesi olmalıdır.

Uzun süredir eleştirilerin odağında bulunan dar kadrolaşma çabalarının, iktidar amacını zayıflatarak stabil ve sabit oy potansiyeline sahip bir parti görünümü oluşturduğunu, bu anlayışın da yalnızca partimize değil, ülkemize de zarar verdiği gerçeğini yinelemek gerekmektedir.

Bu açıdan önümüzdeki kongreler süreci yalnızca partimizin değil, ülkemizin de geleceği açısından önemlidir.
Tüm üyelerimizin sorumluluklarını yerine getirmelerini diliyorum.
Saygılarımla.
Hakan Kılıç