GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2019 23:25

Suyunu Çıkarmayın, Yeter Artık!

Bir su ömrünü 23 Haziran’dan bu yana 3 ayda mı tamamladı?… Yıllardır İBB’nin suyu olarak kullanılan Hamidiye Suyu İBB’nin önemli gelir kaynaklarından biriydi. Seçimi kazanır, kazanmaz İmamoğlu belediye ekonomisini rayına ve rahata oturtarak, hayli gelir getiren kısıtlama ve revize edilen projelerle bütçeyi eksiden artıya geçirdi…

Suyunu Çıkarmayın, Yeter Artık!

Ayrıca vakıfların, tarikatların büyük meblağlarla beslendiği, İBB bütçesi halkın paralarını halka dönmesi ve konuyla ilgili üstelik seçim vaadi olan kreşler ve her çocuğa ücretsiz süt dağıtımı projelerini gerçekleştirmeye başlayınca, karşı cenah iyice alınganlık yaparak, İBB ‘nin gelir kaynağından biri olan Hamidiye suyunun birçok kamu kuruluşlarında sözleşmelerini askıya almaları doğrultusunda hamle yapınca kamuoyunda oluşan mağduriyet algısı halkı Hamidiye suya yönlendirdi.

Ne acıdır ki herkesçe bilinen gerçek; Ekrem İmamoğlu’nun ezici çoğunlukla İstanbul'da tarih yazınca bunların olduğudur.

Başta devlet kurumları, bazı bankalar, THY, sonrasında bazı özel şirketler İBB'nin iştiraklerinden olan Hamidiye Su ile sözleşmelerini sonlandırdılar.

Belli ki Hamidiye Su'yun damlacıkları demokrasi kadar etkileyiciydi ki, karşıtları bu denli acıttı!

Son duyumlara göre Türkiye’nin her bölgesine Tır’larla Hamidiye suyu sevkiyatı başlamıştır. Unutulan bir realite vardır ki o da halkın mağdurun yanında olduğudur.

31 Mart seçim sonucunu beğenmeyerek,  başkan seçilen İmamoğlu’nun başkanlığı düşürülerek seçimin yenilenme kararı aldıranlar seçim sonuçlarında bariz farkı hesap edememişlerdir.

Tarih göstermiştir ki; Her zaman mağduriyet ve mağdur kazanır!

Halkın mağdura bakış açısında siyaset artık belirleyici üslup olmaktan çıkmıştır.

Ayrıca iktidar partili Burhan Kuzu ise suda uzun zamandan beri mikrop olduğu ve halktan şikâyet geldiği yönünden açıklamaları asla gerçeği yansıtmadığı bal gibi ortadadır.

Bu su Ekrem İmamoğlu seçildikten sonra mı 3 ay da mı kirlendi?

Bu inandırıcı bir savunu değil.

Madem kirliydi şikâyet aldığınız dönemde niye anlaşmalarınızı feshi etmediniz, İmamoğlu’nu mu beklediniz.

Artık insanlar bu masallara inanmıyorlar. Bu tür açıklamaları kimse kuzu, kuzu dinlemiyor, çünkü gerçeğin ne olduğunu anlayabiliyorlar… Kimse boş yere feverandık yapmasın, her şey göz önünde

Suyunu çıkarmayın daha yeter artık!