SİYASET
Giriş Tarihi : 03-10-2019 22:08

CHP'den erken seçim talebi 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ''Erken seçim benim değil, Türkiye’nin ihtiyacı ve talebidir'' diyerek erken seçim çağrısında bulundu.

CHP'den erken seçim talebi 


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  

YURT'a konuşan Tekin, ''Erken seçim benim değil, Türkiye’nin ihtiyacı ve talebidir. Bu talebin karşılanması gerekiyor'' dedi.

 "Türkiye’nin sorunları dağ gibi yığılmış durumda. Habire paket açıklıyorlar, her paketten sonra zam yağıyor, halkımız her gün fakirleşiyor. Bugün AKP’nin ekonomik sorunları çözme şansı yok. Öyle bir zihniyetleri, bilgileri bulunmuyor. 17 sene bu ülkeyi tek başına yönetip bu hale getiren bir iktidar bu sorunları nasıl çözecek? Çözebilecek akılları, becerileri olsa zaten iş bu noktaya gelmezdi" ifadelerini kullanan tekin, erken seçim çağrısında bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü:

 "O yüzden siyaset kurumunun bir çözüm üretmesi gerekiyor. Siyaset kurumu da çözümü milletle birlikte üretir. Millet sandığa gider, beceriksiz olandan görevi alır, bu işin altından kalkabilecek olana verir, Türkiye rahatlar. Erken seçim benim değil, Türkiye’nin ihtiyacı ve talebidir. Bu talebin karşılanması gerekiyor."