GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2019 23:50   Güncelleme : 08-09-2019 23:50

Hala Güvenli Bölge Muhabbeti

Hala Güvenli  Bölge  Muhabbeti

Neymiş Efendim," Irak sınirında Güvenli Bölge oluşturmalıyız. Eğer buna izin verilmezse biz kendimiz yaparız!"- AKp Genel Başkanı R.T.E

Arkadaşlar,
Dağlıca'da yaşanılan pusu dolayısı ile Şehit düşen askerlerimizin bulunduğu alan ''GÜVENLİ BÖLGEYMİŞ!''' Şimdi anladınız mı '' Güvenli Koridor'' diye oluşturulan bölgeler aslında GÜVENSİZDİR!. Bu nasıl güvenlik, o kadar patlayıcıyı oraya kimler getirdi, getirdiklerinde aslında kimlere karşı önlem almışlardı. Adı GÜVENLİ olan bölge üzerinden Askerlerimizin geçileceği bilgisine kimler ve nasıl ulaştı?

Ermeni terör örgütu PKK, Ağrı, Kars-Kağızman, Iğdır, Doğubayazıt, Ardahan, Göle ve Erzurum'un bir bölümünde faaliyetlerini artırıp sözde kanton bölge oluşturmaya çalıştı...Ayrıca sözde kanton bölgesinin bu hatta planlanmasının ardında Ermenistan'ın desteği ve bu ülkeden gelecek askeri yardımı sağlanmasının önünün açılması isteniyor.

02 Ağustos 2015 günü saat 03.00 sıralarında Ağrı / Doğubayazıt ilçesi Karabulak Jandarma Karakol Komutanlığı nizamiyesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından patlayıcı madde yüklü traktör patlatıldı. Uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Saldırı sonucunda iki kahraman askerimiz şehit oldu, dördü ağır olmak üzere 31 askerimiz yaralandı."

MAYINLAR DÖŞENİP, YOL NASIL ASFALTLANDI?

27 Temmuz 2015 tarihinde Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinden geçen doğalgaz boru hattına teröristlerce saldırıda bulundu. Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri arasında bulunan Tendürek Geçidi'nde yol kesen terör örgütü PKK üyeleri, durdurdukları tırı ateşe verdi. Teröristler, bölgeye giden güvenlik güçlerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Van'ın Çaldıran ilçesinde "Kobra" tipi zırhlı araca düzenlenen saldırıda, bir asker yaralandı. ''Erzurum'da bölücü terör örgütü üyeleri, asfaltlama çalışması yapan 7 iş makinesi ile gasp ettikleri aracı yaktı.?!.'' İşte gasp ettikleri asfalt makinaları ile Dağlıca'da pusu kurdular.

Bu dönemde olumu gibi kulağa gelen her şey aslında olumsuzdur! Dağlıca olayı ibret verici bir hadisedir. Herkes ders çıkarmalıdır. Hatırlarsanız 20-27 Ağustos tarihlerinde basına yansıyan habere göre ; Tekbir getirip baş kesen IŞİD terör örgütü de ‘güvenli bölge'de ilerledi... IŞİD, Türkiye'nin ABD ile anlaşarak kurmak istediği 'güvenli bölge'de muhaliflere saldırılarını artırdı. Üç köye ve stratejik Mare kasabasına giren IŞİD'in ilerlemesine karşı ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları saldırı düzenledi. Hatta IŞİD terör örgütü güvenli bölgede esir Türkmenleri canlı bomba olarak kullanacağı haberleri de yayıldı.

İşte tüm bu olaylardan ders çıkarmalıyız. Bakınız sözde ABD düşmanı İran'da Avrupa' ya kapılarını açaran AB-D emperyalizmi güdümüne girdi..Dolayısı ile '' Türk Birliği'' konusunda çok dikkatli olmalıyız. Büyük Ermenistan ve Büyük İsrail projeleri durmak yok hızla şekilleniyor. ''Türkler Soykırım yaptı'' diyerek Türk kanı ile beslenen İşgalci Ermenistan arkasına AB-D desteğini alarak sınırlarını örtülü bir şekilde genişleterek başkentleri olan Erivan'ı, VAN'a taşınıyor. Van adını ise bölücüler tabelalarda değiştirerek WAN yaptı.

''Önce Vatan'' diyerek milletimizin milli birlik ve beraberliğini her türlü etnik ve mezhepsel çatışmalardan korumalıyız. Bu durumu önce kendi illerimizde gerçekleştirmeliyiz. Kendimiz önce ''TÜRK MİLLETİ'' kavramını bulunduğumuz illerde uygulanacak şekle sokmalıyız. Kurumlarımızı '' Türk Milleti'' kavramında çalışmaya zorlamalıyız. Etnik veya mezhepsel Bölücülük yapanları içimizde barındırmamalıyız. TÜRK Bayrağı asmayan hiç bir esnaftan alış veriş yapmamalıyız. Önce kendi ülkemizde TÜRK BİRLİĞİNİ kurmalıyız. TÜRKÇEMİZİ yurt genelinde AB-D emperyalizmi ve onların maşalarının işgali altından kurtarmalıyız. Temiz Vatan yarattıktan sonra TÜRK BİRLİĞİNE gitmeliyiz. Bu uygulamayı tüm Türk Cumhuriyetleri de kendi ülkelerinde yapmalıdır. İçlerinde hain barındırmamalıdır. Demem o ki ; İran, Gürcistan ve Nahçivan sınırlarına da dikkat etmek gerek. Çünkü orada PKK tarafından oluşturulmuş Kanton Bölgeler>>> Nahçivan ve İran bölgesine yakın olmakla, Karadeniz tarafından da Gürcistan ayağında birleşmektedir. Çünkü Ermenistan sınırları açılmış durumda. İran ise Ruhani yönetimi kendi ülkesinde Bölücü ağızla üniversite açıyor. Teröristan'ı özgürlükçü hareket olarak değerlendirip Türkiye'deki Bölücüleri kutluyor, Apo piçine bile selam yolladı!!!

Ülkemizi ýönetmekte olan emperyalizmin yerli işbirlikçileri her türlü isimlerle milletimizi kandırmaya devam ediyor. Askeri operasyonların isimlerini sözde milli olarak ananlar oysa gayri milli oluşumları akabinde yine farklı isimlerle stratejik bölgelerde uygulamaya sokuyor. Kars, Iğdır,Ağrı, Erzurum, bölgeleri olası görünüşte "TÜRK BİRLİĞİ" adı ile oysa Made İn U.S A güdümlü Türk Cumhuriyetlerini de miliymiş gibi gösteterek kendi ihanetlerine ortak ediyor. Sınir harekatı tuzağında Güvenli Bolge kuruluyor anlamında oysa tamamen farklı unsurları bölgeye celb eden bu siyaset topmul mühendisliğine soyunarak esas amaçları ve milli çıkarlarımızı dönüşerek, Türk Birliği için birleşmek isteyen Dünya TÜRKLERİNİ Dağlıca olayı gibi felakete sürükleyebilir.

Orada oluşturulacak tüm hareketler aslında Türk Milletini avlama, pusuya düşürme eylemleri olacaktır. Her tarafta mayın, bomba, canlı bomba, kahpe pusular varken; sınırlarımıza yığılmış sözde mülteci oysa Türk düşmanları kapıları zorlarken, PKK dağdan şehre inmişken hangi ''Güvenli Bölgeden bahşediyoruz?!

Türk Askeri ülke içindeki terörle mücadeleden sorumludur. Türk askerinin Suriye de işi ne. Mülteci kılıklı başkesenler devletimizden maaş alıp yan gelip yatarken; Tütk askeri bunlar için neden şehit olmalı? Her ülke kendi sınırlarindan sorumludur. Türk askeri Suriye' den sorumlu değil, Suriye''nin sınır bütünlüğünden Suriye devleti ve ülkemize getirilen mülteci kılıklı baskesip, göz oyanlar sorumludur.
Daha ne kadar ŞEHİT vereceğiz?!

Herkes önce kendi alanında, ikamet ettiği ilde veya ilçede '' kendi Güvenliğini alarak sonra ise olası her hangi bir kötü duruma karşı Güvendiği kişilerle birlikler oluşturmalıdır.''

Emperyalizm ve yerel siyasi rant odaklı işyerlerinden de alışveriş yapılmaması gerektiğini hatırlatarak, bulunduğunuz illerde tüm Bölücü faaliyetleri özenle NOT almanızı tavsiye ediyorum.

Ne mutlu Türküm diyene, diyemeyenin canı cehenneme!''Temizlik imandan gelir, Temizlik Şart!

Fidan KORKMAZ
Türk Milletinin Özgür ve Bağımsız Bir Ferdi
08.09.2019

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Müjde Ar, Foto Galeri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Müjde Ar, Foto Galeri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA