Advert

EYT’liler Ankara’yı sallıyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) mağduriyetlerinin 20'ncı yılı nedeniyle bugün Ankara'da miting düzenliyor. Saat 12.00'de eski adıyla Tandoğan Meydanı'nda başlayan mitingte EYT mağdurları seslerini bir kez daha yetkililere duyurmaya çalışıyor.

EYT’liler Ankara’yı sallıyor
EYT’liler Ankara’yı sallıyor Admin

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) emekli olmalarını engelleyen yasanın çıkışının 20’nci yılı nedeniyle bugün Ankara‘da büyük bir miting düzenliyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen miting saat 12.00’de eski adıyla Tandoğan Meydanı’nda başladı.

8 Eylül 1999 öncesinde SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensubu olarak çalışma hayatına başlayan ancak dönemin koalisyon hükümetince çıkarılan 4447 Sayılı Kanunun geriye dönük işletilmesiyle mağdur edileni ve emeklilik hakları için adım atılmasını talep eden EYT’lilere sendikalar da destek veriyor.

Miting için yurdun dört bir yanından gece yarısı yollara düşen EYT’liler saat 12.00’de eski adıyla Tandoğan Meydanı’nda bir araya geldi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran, bugün gerçekleşecek olan miting için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da davetiye gönderdiklerini açıklamıştı.

EYT mağdurları Veryansın Tv aracılığıyla yetkililere seslendi. İşte o açıklamalar:

 

 

İşte mitingden kareler:

 

 

 

Loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500