Advert

Bir Öğrencinin Polise Gitmesiyle Ortaya Çıktı

Bir Öğrencinin Polise Gitmesiyle Ortaya Çıktı, 6 öğrenci de polise giderek şikâyette bulundu

Bir Öğrencinin Polise Gitmesiyle Ortaya Çıktı
Bir Öğrencinin Polise Gitmesiyle Ortaya Çıktı Admin

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Fıkıh-Der’de yaşanan istismar kurstan ayrılan 17 yaşındaki H.R.Ö. isimli çocuğun ocak ayında yaşadıklarını polise giderek anlatmasıyla ortaya çıktı.

6 öğrenci de polise giderek şikâyette bulundu

H.R.Ö. ifadesinde Ömer Işıktekin, Hacı Serkan Bektaş ve Tarık Bektaş’ın kursta kalan öğrencilere cinsel istismarda bulunduklarını ayrıca şiddet uyguladıklarını belirtti. H.R.Ö’nün verdiği ifadenin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 6 öğrenci de polise giderek şikâyette bulundu.

145 yıla kadar hapsi istendi

İddialar üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirdi. İddianamede 6 çocuğa yönelik ‘Cinsel saldırı’ suçunu işlediği belirtilen kurs sorumlusu Ömer I.’145 yıla kadar hapsi istendi..

50 yıla kadar hapis cezası istendi

Kursta eğitici olan şüpheli Hacı Serkan Bektaş’ın mağdur öğrenci H.R.Ö. ve Y.E.T.’ye yönelik olarak ‘zincirleme cinsel saldırı’ suçunu işlediği yönünde birden fazla mağdur beyanı bulunduğunun aktarıldığı iddianamede şüpheli için 50 yıla kadar hapis cezası istendi..

İddiaları reddeden 3 şüpheli tutuklandı

H.R.Ö.’ye yönelik olarak ‘Zincirleme nitelikte cinsel saldırı” suçunu işlediği iddia edilen Tarık Bektaş’ın ise 25 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Çıkarıldıkları ilk duruşmada iddiaları reddeden 3 şüpheli tutuklandı..

Loading...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500