RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 19-08-2019 23:30   Güncelleme : 19-08-2019 23:30

Bize böyle restoran sahipleri gerek…

TcNetHaber olarak, Tuzla’nın marka firmalarının nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz bu kez, Tuzla Sahilde bulunan “ADİLSALİK BALIK” İşletmesinin sahibi Salih Karaoğlu’nun konuğu olduk. Karaoğlu bize işletmeciliğini yaptığı Balık Restoran'ın başarı öyküsünü anlattı. Anlattıklarına bakınca restorancılığın kitabını yazsa hepimiz rahat ederiz demekten kendimizi alıkoyamadık...

Bize böyle restoran sahipleri gerek…

Merhaba, bize kısaca Adil Salih Balık’ın kuruluşundan bugüne nasıl geldi bahseder misiniz?
- Adil Yüceer Polonya da protokol müdürlüğünde görevli… 1970 de TÜRKIYE'ye dönüyor. Tuzla da Adil Restoranı açıyor, kısa zamanda Bağdat cd ne taşınıyor... 2000 de tekrar Tuzla’ ya dönüyor ve bu kere “ADİLBALIK” açılıyor… 2004 de Adil Yüceer vefat ediyor... “ADİLSALİH BALIK TUZLA “olarak Salih Karaoğlu sahipliğinde bu ana kadar devam ediyor.  


Tuzla Adil Salih işletmecisi olmak nasıl bir duygu, diğer mekânlara göre bu mekânın farklılığı nedir anlatır mısınız?
 - Mekânımızın en önemli özelliği; Samimi olmak, temizlik ve hijyen konusunda hassas davranmak… Balık ve sebze günlük olarak halden alışveriş yapılır. Kullandığımız her ürün günlük ve taze olmasına özen gösterilir.  Alkoller konusunda da oldukça hassas davranırız, kontrollü ve dürüst alıverişi elden bırakmayız.  Buna samimi, Güler yüzlü hizmeti ilave edersek NOSTALJI ile birlikte tam bir Klasik “BALIK EVİ” işletmeciliği yapmaktayız. 


Sizce iyi bir işletmeci olmanın gereken özellikler nelerdir? 
- Samimi, Dürüst ve kendinin görmek istediği HİZMETİ.....SUNMAKDIR

 

 Bu mesleği tercih edecek gençlerimize veya yeni işletmecilere tavsiyeleriniz nelerdir? 
- Samimi, dürüst, işin gereğini yerine getirmek; PARA KAZANMAK İÇIN DEĞIL, İNSANLARI MUTLU ETMEK İÇİN HİZMET ANLAYISI ile başlamalı ve hizmet vermeliler.


Hobileriniz ve sizi tanımlayacak özelliklerinizi de bilmek isteriz? 
- SPOR, SIYASET, SİVİL TOPLUM, EĞITİM, İNSANA HİZMET Hobilerimdir... Gelecek nesillere iyi örnek olup, Örnekler bırakmak.


En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir? 
BARIŞ, KARDEŞLİK, HUZUR, DÜNYA İNSANLARI ÖLÇÜSÜNDE BİR TOPLUM OLUŞTURMAMIZ İNSANCA YAŞAM...


Bu anda yaptığınız işin dışında başka neler yapıyorsunuz? 
Yayın, Eğitim, Turizm


Siz okuyan, araştıran çok yönlü bir insansınız, son olarak da sormak gereği duyduğum, bir film yapmaya karar verseniz adı ve konusu ne olurdu? 
- BARIŞ ve KARDEŞLİK- İNSANA EN YAKIN, YİNE İNSANDIR... Bunun anlaşılabilmesi için İNSANINİINSANA İHTIYACINI VURGULIYAN KONULARI SEÇERDIM.