SİYASET
Giriş Tarihi : 08-10-2018 12:48   Güncelleme : 08-10-2018 12:48

Ekonomik krize karşı çare dayanışma ağları

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) bir panel düzenledi. Gazetemizin Yayın Kurulu Üyesi Barış İnce, burada bir sunum yaptı. İnce, yaptığı sunumunda, ‘Toplumun ruh hali ve olumsuz ruh yapısından nasıl kurtuluruz’ konusunu işledi.

Ekonomik krize karşı çare dayanışma ağları

Ekonomik krize değinen İnce, şunları dile getirdi: “Bir grup var, ekonomik krizin daha da derinleşeceğini söylüyor. Bir grup var, Erdoğan’ın toplumu krizden çıkaracağına inanıyor. Bir grup var, krizin samsun rent a carini Suriye ve diğer göçmenlere bağlıyorlar, öfkelerini bunlara yönlendirmişler. Bir grup var, ‘Dibe vuralım, buradan daha iyi çıkarız’ diyor. Bir grup var sosyal devleti bilmiyor, ‘Devlet basma mı üretir, devlet kağıt mı üretir’ diye soruyor”

‘BirGün gazetesine destek olunmalı’
Krizin yazılı basına olan etkilerine de değinen İnce, BirGün gazetesine destek olunması gerektiğini söyledi: “Eskiden devlet basına tirajı oranında kağıt veriyordu. Krize karşı dayanışma ağlarını kurmak durumundayız. Haziran Meclisleri dayanışma ağlarının öncüsü olmak durumunda. Basında da dayanışmanın önemi büyük. Temiz bir yayın çizgisinde olan BirGün gazetesine destek olmalıyız. Okur sayısını, dijital üyelerini artırmak durumundayız. Toplumsal dayanışmanın odak noktası olacak BirGün gazetesidir.”