SİYASET
Giriş Tarihi : 09-12-2018 00:21   Güncelleme : 09-12-2018 00:21

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlunu istemiyor!

CHP İstanbul da sular durulmuyor. İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun anketlerden 4-5 sırada çıkan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı Belediye Başkanları ve İstanbuldaki ilçe başkanlarını toplamasına sert tepki gösterdiği iddiaları Chp 'de yeni bir dönemi işareti

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlunu  istemiyor!

. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bu görüşmelerle ilgili yetki verdiği söyleniyor. Bu yetkinin İstanbul Chp İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ekibinin devre dışı bırakıldığı ve bundan sonra da İBB Adayı olacağı iddia edilen Ekrem İmamoğlu tarafından sonuna kadar kullanılacağı söyleniyor. CHP İl başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun bu toplantılarda olmaması bu iddiaları güçlendiriyor.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan, geçen haftadan bu yana iddiaları güçlendiren adımlar geliyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul'daki CHP'li 13 belediye başkanıyla bir araya gelen İmamoğlu, dün de sabahın erken saatlerinde 39 ilçe başkanıyla görüştü. Toplantının ana gündeminin yerel seçimler olduğu belirtilmişti.

Adı CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin ilçe başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelmişti. Beylikdüzü’nde düzenlenen kahvaltı programında Başkan İmamoğlu, CHP’nin ilçe başkanlarıyla tek tek tokalaşarak sohbet etmişti

 

İstanbul’un gündeminin seçim olduğunu söyleyen İmamoğlu, “İstanbul’un gündemini hepiniz biliyorsunuz. Bugün temelde İstanbul’un gündemi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi ve 38 belediyenin seçimi. İstanbul koca bir coğrafya sizin bu coğrafyayı tanımanız Beylikdüzü’nü biraz bilmeniz ve hissetmeniz açısından önemli olduğunu düşündüm” diye konuştu. Kahvaltının ardından bütün ilçe başkanlarıyla toplu hatıra fotoğrafı çektirmişti.